Bez rozstrzygnięć w pierwszych meczach baraży o Eredivisie.

Bez rozstrzygnięć w pierwszych meczach baraży o Eredivisie. Remisy w Emmen i Almere.

Brak goli i emocji w Emmen .

Klub z Drenthe podejmował 17 drużynę fazy zasadniczej Eredivisie. Spotkanie nie zachwyciło kibiców. Gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali po stałych fragmentach gry. W drużynie gości wyróżniał się Fred Friday. Wypożyczony z AZ Alkmaar Nigeryjczyk bezskutecznie usiłował zdobyć swoją 5 bramkę dla Sparty. Przed niedzielnym rewanżem trudno wskazać faworyta. Statystyki przemawiają na korzyść FC Emmen. Klub z północno-wschodniej części Holandii lepiej w tym sezonie spisywał się na wyjeździe. Z kolei podopieczni Dicka Advocaata mają najgorszą obronę Eredivisie (w fazie zasadniczej stracili aż 75 bramek). Rewanż w Rotterdamie, 20 maja, o godzinie 14:30

FC EMMEN – SPARTA ROTTERDAM 0:0 (0:0)

EMMEN: Telgenkamp – Gronsveld – Bakker – Veldmate – Klok – Chacon – Bijl – Loen – Bannink – Peters (Bilate) – Jansen

SPARTA: Nienhuis – Floranus – Dougall – Fischer – Holst – Duarte – Muhren – Sanusi – Spierings (Van Moorsel) – Friday – Verhaar (dos Santos)

Nerwowa końcówka w Almere.

Mecz drużyn z Eerste Divisie był bardzo zacięty. Goście dominowali przez większą część spotkania, jednak nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi golem. Dobrze w bramce De Graapschaf spisywał się Filip Bednarek, jednak musiał skapitulować w 84 minucie po strzale Van der Watera. Kilka minut później za obronę ręką na linii ramowej czerwoną kartkę otrzymał Overtoom z Almere a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Fabian Serrarens i spotkanie zakończyło się remisem. Niedzielny rewanż, o godz. 16:45 w Doetinchem pozostaje sprawą otwartą.

ALMERE CITY – DE GRAAFSCHAP 1:1 (0:0)

ALMERE: Kramer – Hammouti – Macintosh – Mirani – Owusu – Salasiwa – Overtoom (czerwona kartka – 89 minuta) – Vet – Van der Water (van Hilten) – MacDonald – Hoefdraad

GRAAFCHAP: Bednarek – Tutuarima – Nieuwpoort – Straalman – Abena (Nieuwpoort) – Klaasen – El Jebli – Diemers – Tissoudali – Serrarens – van Mieghem