Bezbramkowy remis przy Reymonta. Wisła remisuje z Arką

Od bezbramkowego remisu z Arką Gdynia zaczął swoją przygodę z Wisłą Kraków nowy trener – Maciej Stolarczyk, w drugim meczu sobotnim pierwszej kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Debiut mógł być bardziej okazały, ale kapitan Białej Gwiazdy – Rafał Boguski, nie wykorzystał rzutu karnego w 63 minucie spotkania.
  Wisła zaczęła ten mecz bardzo nerwowo, czego o mało nie przypłaciła stratą bramki. Już po 120 sekundach piłkarze z Gdyni mogli wyjść na prowadzenie po błędzie Rafała Pietrzaka, który za lekko podał piłkę do Michała Buchalika. Na szczęście ten ubiegł zbliżającego się już Luke Zarandie i wybił piłkę przed siebie.
Jednak to piłkarze z Krakowa, z każdą upływającą minutą, zaczęli stwarzać coraz to groźniejsze sytuacje. Już w 7 minucie hiszpański pomocnik Jesus Imaz, mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego atak bez najmniejszych problemów obronił Pavels Steinbors. Najlepszą sytuację do bramki w pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie w 30 minucie, kiedy to pięknym prostopadłym podaniem popisał się Patryk Małecki, podając piłkę do Imaza, który nie wykorzystał doskonałej szansy.
    Na drugą połowę zawodnicy Białej Gwiazdy wyszli pewni siebie i z ogromnym zaangażowaniem. To oni przeważali w dalszym ciągu na boisku, stwarzali sobie sytuacje, jednak brakowało wykończenia. W 63 minucie sędzia tego spotkania – Piotr Lasyk – podyktował rzut karny za faul w polu karnym Frederika Helstrupa na Zdenku Ondrasku. Jedenastki i dobitki nie wykorzystał Rafał Boguski.
Bohaterem krakowian mógł zostać wprowadzony w 68 minucie Martin Kolar, który chwilę po wejściu na boisko strzelił zza pola karnego. Jednak na posterunku wciąż był bramkarz klubu z Gdyni. Ostatnie minuty nie przyniosły zmiany rezultatu i mecz zakończył się bez bramek i podziałem punktów.
Trenerzy po meczu:
Maciej Stolarczyk (Wisła Kraków): „ Witam serdecznie wszystkich. No cóż. Powiem tak, nie jestem zadowolony z wyniku bo, chcieliśmy ten mecz wygrać za wszelką cenę. To była inauguracja, a przy okazji bardzo istotne spotkanie, ale przewrotnie powiem że to co zrobiliśmy w dzisiejszym meczu, to chciałem pogratulować dziś mojej drużynie postawy. Te elementy na które zwracaliśmy uwagę, te rzeczy które chcieliśmy aby zespół realizował, one w większości się udały zabrakło nam finalizacji, ale to jedyny element z którego możemy być niezadowoleni. Mieliśmy kilka swoich sytuacji, myślę że te sytuacje otworzyły by nam spotkanie. Niestety tak się nie stało, ale tak jak mówię, pierwsza połowa była bardzo agresywna w naszym wykonaniu. Szkoda tych szans, ale gratuluje tej postawy mojemu zespołowi, z czego jestem bardzo zadowolony”.

Zbigniew Smółka (Arka Gdynia): „ Muszę dzisiaj pogratulować mojemu zespołowi w wywiezieniu punktów,  bo bardzo trudno nam się grało. Męczyliśmy się na boisku, na pewno cieszymy się, że jest przy nas szczęście i wielu sytuacjach ono było. Jest takie powiedzenie, że szczęściu muszą pomóc umiejętności, determinacja moich zawodników i serce włożone. Kapitalna interwencja przy rzucie karnym Pawła i wywozimy stąd remis. Aczkolwiek, od 75 minuty, zaczęliśmy wyglądać, tak jak ja bym chciał. To jest nowy zespół brakuje zrozumienia, ale mieliśmy momenty, kiedy utrzymywaliśmy się przy piłce. Początek był bardzo nerwowy, natomiast od 75 minuty zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Cieszę się, że fizycznie wyglądamy bardzo dobrze i różnie się to mogło zdarzyć, ale na pewno musimy ten remis bardzo szanować. Ale tak jak ostatnio powiedziałem, że Bóg wynagradza walecznych i takich, którzy ciężko pracują na boisku”.
Wisła Kraków- Arka Gdynia 0:0
Wisła: Michał Buchalik- Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak- Rafał Boguski( 80, Kamil Wojtkowski), Vulnet Basha, Dawid Kort, Jesus Imaz, Patryk Małecki( 68, Martin Kostal)- Zdenek Ondrasek( 89, Marko Kolar)
Arka: Pavels Steinbors- Damian Zbozień, Luka Marić, Frederik Helstrup, Adam Marciniak- Luka Zarandia( 89, Karol Danielak), Andrij Bohdanow( 80, Rafał Siemaszko), Michał Nalepa, Michał Janota, Goran Cvijanović( 60, Nabil Aankour)- Aleksandyr Kolew.
 
 
 
 
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook