Borussia Dortmund rzutem na taśmę pokonuje FC Koeln. Asysta Łukasza Piszczka

podsumowanie Bundesligi

Borussia Dortmund po znakomitej końcówce pokonała na wyjeździe FC Koeln 3-1. Asystę przy drugiej bramce zaliczył Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund w pierwszej połowie spotkania zagrała bardzo słabo. W niczym nie przypominała drużyny, która tydzień wcześniej rozgromiła Augsburg. Jedyną groźną sytuacją dla żółto-czarnych był rzut wolny wykonywany przez Marco Reusa, który z trudem obronił Timo Horn.

Więcej okazji stwarzali sobie gospodarze, którzy w 29 minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył  Ellyes Skhiri, następnie piłka trafiła do niepilnowanego Dominicka Drexlera. Doświadczony skrzydłowy szczupakiem wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części gry spotkanie stało się bardziej otwarte, choć znowu to gospodarze wydawali się groźniejsi. W 63 minucie Anthony Modeste zdobył nawet bramkę, ale był na spalonym.

Od tego momentu przeważać zaczęła Borussia. Przewaga musiała w końcu przełożyć się na bramki. Tak też się stało. W 70 minucie Sancho zdobył wyrównującą bramkę po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Hazardem.

W 86 minucie Łukasz Piszczek dośrodkował idealnie na głowę Achrafa Hakimiego i było już 2-1 dla przyjezdnych.

Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego “kropkę nad i” postawił Paco Alcacer, który wykorzystał dobre podanie od Sancho.

Zawodnik Meczu – Jadon Sancho

FC Koeln – Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
Bramki: Dominick Drexler 29′ – Jadon Sancho 70′,  Achraf Hakimi 86′, Paco Alcacer 90+4′

FC Koeln: Timo Horn – Kingsley Ezigibue, Sebastiaan Bornauw, Rafael Czichos, Jonas Hector – Kingsley Schindler (74′ Florian Kainz), Birger Verstraete, Ellyes Skhiri, Dominick Drexler – Jhon Cordoba (55′ Simon Terodde), Anthony Modeste (81′ Marco Hoeger).

Borussia Dortmund: Roman Burki – Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Mats Hummels, Nico Schulz (62′ Achraf Hakimi) – Julian Weigl (62′ Julian Brandt), Axel Witsel – Jadon Sancho, Marco Reus, Thorgan Hazard (84′ Jacob Bruun Larsen) – Paco Alcacer.