Cracovia poległa w starciu z Jagiellonią Białystok

cracovia

W meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Cracovię 3:1. Białostoczanie byli wyraźnie lepsi i zdecydowanie wygrali.

Gospodarze już w 1. minucie mieli dobrą sytuację, kiedy po rzucie rożnym nad bramką główkował Bartosz Kwiecień. Po 10 minutach Ivan Runje również próbował zapunktować strzałem głową, ale trafił prosto w Macieja Gostomskiego. Przez resztę pierwszej połowy praktycznie nic się nie działo. Jagiellonia stwarzała zagrożenie głównie po stałych fragmentach, a Cracovia próbowała kontrować, ale ani jednym, ani drugim nic nie wychodziło. Zmieniło się to dopiero minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, a głową ponownie strzelał Kwiecień. Tym razem uderzył lepiej niż na początku spotkania i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Druga połowa była już mocno jednostronna. Jagiellonia kontrolowała wydarzenia na boisku i od początku atakowała. W 52. minucie Arvydas Novikovas uderzył prosto w bramkarza, ale minutę później Cillian Sheridan był już skuteczniejszy. Guilherme znów popisał się świetnym dośrodkowaniem, a w polu karnym napastnik „Jagi” wygrał pojedynek główkowy z Michałem Helikiem i pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych minutach przewaga gospodarzy była coraz większa. 10 minut później sam na sam z bramkarzem wychodził Przemysław Frankowski, ale pomylił się o centymetry. W odpowiedzi w końcu dobrą sytuację miała Cracovia – Milan Dimun uderzał sprzed pola karnego, ale strzelił nad bramką. Chwilę później Jagiellonia wyprowadziła kolejną kontrę. W 70. minucie Frankowski zagrał do Novikovasa, który wyłożył piłkę jak na tacy Sheridanowi i ten, pomimo asysty obrońcy, dołożył nogę i podwyższył prowadzenie białostoczan. Po 4 minutach Cracovia odpowiedziała trafieniem. Z daleka huknął Michal Siplak, a Marian Kelemen niefortunnie interweniował, odbijając piłkę przed siebie. Dobiegł do niej Airam Cabrera, minął bramkarza „Jagi” i wbiegł do bramki. Było to honorowe trafienie Cracovii. Na nic więcej nie było stać podopiecznych Michała Probierza, którzy po raz kolejny nie zdobyli punktów i w efekcie zamykają tabelę.

Jagiellonia Białystok – Cracovia 3:1 (1:0)

Bramki: 44’ Kwiecień, 53’, 70’ Sheridan – 74’ Airam Cabrera

Żółte kartki: Frankowski, Bezjak, Burliga – Javi Hernandez, Rapa, Siplak

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Jagiellonia: Kelemen – Wójcicki (34’ Burliga), Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Pospisil, Frankowski, Sheridan – Novikovas (76’ Savković), Bezjak (88’ Świderski)

Cracovia: Gostomski – Rapa, Helik, Datković, Siplak (81’ Diego Ferrareso) – Gol, Serderov (56’ Strózik), Dimun, Javi Hernandez (56’ Piszczek), Wdowiak – Airam Cabrera