Dariusz Dudek wrócił na Ludowy

Mimo złej pogody, mimo złych wyników sobotnie spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Sandecją zgromadziło widzów na trybunach. Wszystko za sprawą nowego trenera. Dariusz Dudek – to właśnie on w sobotnie spotkanie oficjalnie powrócił na Stadion Ludowy, by poprowadzić Zagłębie w tym sezonie. Trener jest tutaj wszystkim znany, ponieważ w sezonie 2017/2018 prowadził Zagłębie, doprowadzając ich do najwyższych szczebli ligowych rozgrywek.

Wygrana tego meczu dodała siły zarówno kibicom z Sosnowca, jak i trenerowi, który swój pierwszy mecz rozpoczął bardzo dobrze. Trzy gole udało się wywalczyć przez piłkarzy Zagłębia Sosnowiec i to właśnie one dały im pewną wygraną z Sandecją. Sobotni wieczór nie zachwycał pogodą, deszcz i niska temperatura nie zachęcały, by wybrać się na Ludowy, ale ci którzy, przyszli – nie żałowali. Mogli przeżyć chwile radości, których Zagłębie nie dawało „u siebie” dawno.

Początek spotkania i już mogliśmy oglądać wiele szans dla gospodarzy. W 8 minucie Szymon Pawłowski podaje piłkę Piotrowi Polczakowi, który trafia w słupek. Nie udaje się gospodarzom trafić w siatkę rywala, a goście wychodzą z kontrą. Właśnie tak wyglądało to spotkanie. Gospodarze próbują pokonać bramkarza przyjezdnych, a chwilę później zespół z Nowego Sącza odpowiada. Ciągłe chwile euforii na trybunach, by później poczuć chwilę zgrozy.

W 17 minucie Daniel Bielica wyciąga piłkę ze swej siatki, do której trafia Stanislav Bilenkyi. Bramkarz Sandecji jeszcze dwa razy nie dał rady obronić strzału rywali. Drugi gol dla Zagłębia padł w 82 minucie po rzucie karnym. Marcin Flis faulował Patryka Mularczyka w polu karnym i sędzia spotkania Kornel Paszkiewicz zdecydował o podyktowaniu „jedenastki”. Kibice gospodarzy zgromadzeni na trybunach oszaleli z radości, nie wiedząc, że jeszcze raz wstaną ze swych krzeseł, by cieszyć się zdobytym golem. W doliczonym czasie gry mogliśmy oglądać dwa gole – jeden ze strony Zagłębia, drugi ze strony Sandecji. Pawłowski trafia w siatkę rywala po zagraniu Jakuba Siniora, a minutę później Ogorzały wpisuje się na listę strzelców zespołu z Nowego Sącza.

Niezwykły powrót Dudka do Sosnowca, wynik 3:1. Swój pierwszy mecz wygrał, za co wdzięczni mu są zarówno kibice, jak i piłkarze, którzy oddalili się od dna tabeli. Zagłębie znajduje się na 11 miejscu, mając 15 punktów. Następne spotkanie Zagłębie Sosnowiec rozegra z Wartą w sobotę (19.10.2019, godz. 17:45).