Fortuna I Liga. Zmiennik Puszczy załatwił sprawę

Warta
Fortuna I Liga. Puszcza Niepołomice w roku jubileuszu 95-lecia rozegrała pierwszy mecz o punkty przy światłach. Do tego wygrała z wyżej notowanym rywalem, dlatego kibice opuszczali stadion w pełni uradowani.

Nie ma co ukrywać, że niepołomiczanie zawiedli na inaugurację i trener Tomasz Tułacz obawiał się konfrontacji ze Stalą. Przed meczem odebrał nagrodę za setny mecz w roli szkoleniowca Puszczy. Mało który trener w I lidze tak długo pełni swoją funkcję. Tułacz imponuje rzetelnością, Puszcza pod jego wodzą gromadzi punkty, prezentuje sie solidnie. I mecz ze Stalą był taką wizytówką filozofii trenera Puszczy. Słowem, gdyby to miał być jego benefis, to właśnie tak powinna zagrać Puszcza, wytrwale, solidnie, może bez błysku, za to z punktami pio końcowym gwizdku.

O losach zawodów przesądziła akcja z 78 minuty. Wówczas wprowadzony kilka minut wcześniej Konrad Stępień plasowanym uderzenie po centrze z kornera skierował piłkę do bramki. Przed meczem puchar za 150 mecz w niepołomickich barwach otrzymał także Michał Mikołajczyk.

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 1-0 (0-0)
Stępiń 78.
Puszcza: Mleczko – Fryc, Czarny, Stawarczyk, Bartków, Żytek (85 Tomalski), Stefanik, Uwakwe, Drzazga (87 Ryndak), Poźniak (72 Stępień), Orłowski.
Stal: Kiełpin – Spychała, Grodzicki, Dobrotka, Getinger, Banaszewski (75 Tomasiewicz), Soljić, Gąsior, Nowak, Wroński (64 Mendi), Prokić.
Facebook