Garbarnia Kraków straciła punkty w debiucie

Warta
Nieudanie rozpoczęli piłkarze Garbarni nowy sezon. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki I Ligi piłkarze z Krakowa przegrali ze Stalą Mielec 0:2. Gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę w końcówce spotkania, ale z jedenastu metrów pomylił się Krzysztof Kalemba.

Garbarnia znów gra w pierwszej lidze. Nie może rozgrywać spotkań na własnym stadionie, więc korzysta z obiektu miejskiego przy ul. Reymonta, gdzie na co dzień gra Wisła. Dla krakowian wszystko było więc nowe: stadion, licznie zgromadzona publiczność, liga, wreszcie po części skład. Ekipa z Mielca, która w poprzednim sezonie długo była w gronie ekip walczących o awans do ekstraklasy, zaprezentowała się dojrzalej i zasłużenie zainkasowała komplet punktów. Garbarnia w ubiegłym sezonie musiała się nauczyć grać w II lidze, początkowo szło opornie, ale potem skończyło się awansem do I ligi, teraz trener Mirosław Hajdo musi znów ostro popracować z zespołem, a efekty na pewno przyjdą.

Goście objęli prowadzenie po oskrzydlającej akcji i strzale z bliska Dobrotki. W podobnych okolicznościach padła druga bramka. Gospodarzom z trudem przychodziło stwarzanie okazji. Mieli w zasadzie jedną, za to bardzo konkretną, ale Kalemba w 85 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Garbarnia Kraków – Stal Mielec 0:2 (0:1)
Dobrotka 13, 0:2 Banaszewski 57.
Garbarnia: Cabaj – Piszczek, Czekaj, Kalemba, Górecki, Wójcik, Wojcieszyński (60 Pietras), Masiuda, Krykun (67 Kiebzak), Ogar, Wróbel (76 Węsierski).
Stal: Kiełpin – Spychała, Grodzicki, Dobrotka, Getinger, Banaszewski (76 Bergier), Tomasiewicz (88 Górka), Soljic, Nowak (65 Gąsior), Wroński, Prokić.

Facebook