Giro d’Italia: Sam Bennett najlepszy w Rzymie, Chris Froome zwycięzcą wyścigu!

Chris Froome

Źródło: giroditalia.it

Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) pokonał Elię Vivianiego (Quick-Step Floors) na finiszu 21. etapu Giro d’Italia. W klasyfikacji generalnej na czele pozostał Chris Froome (Team Sky). Jest on pierwszym Brytyjczykiem, który odniósł zwycięstwo w Giro d’Italia.

Ostatni etap włoskiego touru prowadził przez ulice Rzymu i liczył 115 kilometrów. Po tym jak Elia Viviani i Chris Froome zgłosili uwagi na temat nieodpowiedniego stanu trasy sędziowie podjęli decyzję o neutralizacji siedmiu ostatnich okrążeń. W związku z tym zawodnicy walczyli już tylko o zwycięstwo w 21. etapie, ponieważ anulowano bonifikaty czasowe, które mogłyby coś zmienić w klasyfikacji generalnej.

Chris Froome
Źródło: giroditalia.it

Od peletonu oderwała się 17-osobowa grupa kolarzy, która początkowo miała kilka minut przewagi nad zasadniczą grupą. Ucieczka została zredukowana 3,5 km przed metą. Na finiszu o zwycięstwo walczyli Sam Bennett i Elia Viviani. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Irlandczyk, dla którego było to trzeci etapowy triumf.

W związku z anulowaniem bonifikat czasowych Chris Froome pozwolił sobie na kilkunastominutową stratę do zwycięzcy. Brytyjczyk przekroczył linię mety ramię w ramię z kolegami z drużyny Sky.

Froome wyprzedził w klasyfikacji generalnej obrońcę tytułu Toma Dumoulina (Team Sunweb) o 46 sekund i Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana Pro Team) o 4 minuty i 57 sekund. Lopez z kolei wygrał klasyfikację młodzieżową wyścigu. Froome został także zwycięzcą klasyfikacji górskiej. Najlepszym sprinterem okazał się reprezentant gospodarzy Elia Viviani, który odniósł zwycięstwo w czterech etapach.

 

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook