Giro d’Italia: Mikel Nieve najlepszy w dwudziestym etapie!

Mikel Nieve

Źródło: giroditalia.it

Mikel Nieve (Michelton-Scott), obchodzący dziś 34. urodziny wygrał 20. etap wyścigu Giro d’Italia. Z kolei Chris Froome (Team Sky) pewnie zmierza po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Duże problemy na trasie miał Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), który poniósł olbrzymie straty, a w efekcie stracił miejsce na podium.

Kolarze mieli dziś do pokonania odcinek o długości 214 km z Susy do Cervinii. Etap podzielony był na dwie części – pierwsza z nich była płaska, natomiast w drugiej zawodnicy musieli zmierzyć się z trzema premiami górskimi pierwszej kategorii.

[caption id="attachment_664" align="aligncenter" width="696"]Mikel Nieve Źródło: giroditalia.it[/caption]

Do ucieczki dnia porwało się aż 27 kolarzy, a wśród nich Elia Viviani (Quick-Step Floors), który skutecznie walczył o umocnienie się na czele w klasyfikacji punktowej. Włoch wygrał dwie premie lotne i powiększył swoją przewagę nad drugim Samem Bennettem (Bora-Hansgrohe).

Grupa uciekinierów została zredukowana już przy pierwszym podjeździe na Col de Tsecore. Z kolei kilka kilometrów przed Col Saint-Pantaléon zaatakował Mikel Nieve. Hiszpan utrzymał wystarczającą przewagę nad rywalami aż do mety i odniósł zwycięstwo w 20. etapie Giro d’Italia. Pozostałe miejsca na podium również przypadły kolarzom z grupy harcowników. Jako drugi na metę przyjechał Robert Gesink (LottoNL-Jumbo), a za nim Felix Grossschartner (Bora-Hansgrohe).

Podczas wspinaczki na Col Saint-Pantaléon z kłopotami zmagał się Thibaut Pinot. Wcześniej Francuzowi udało się odrobić straty, które poniósł w Trydencie, natomiast dzisiaj po raz kolejny wypadł z podium klasyfikacji generalnej i przekreślił swoje szanse na dalszą walkę o trzecie miejsce.

W grupie lidera walkę próbował podjąć Tom Dumoulin. Holender momentami odrywał się od rywali na kilka metrów, ale bezskutecznie. Różowa koszulka pozostała w rękach Chrisa Froome’a. W związku z kryzysem, który na trasie miał Thibaut Pinot, o trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej walczyli Richard Carapaz (Movistar) i lider klasyfikacji młodzieżowej Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team). Carapaz nie zdołał jednak uciec Lopezowi, a zatem to Kolumbijczyk zajmuje aktualnie miejsce na podium.

Facebook