Hiszpański skorpion ukąsił Arkę

W meczu otwarcia PKO Ekstraklasy na stadionie w Gdyni Arka podejmowała Jagiellonię Białystok.

Niezawodny Imaz

Arka Gdynia była w pierwszej połowie bezradna. Ataki Jagiellonii od samego początku spotkania były niezwykle niebezpieczne. Na początku meczu swojego debiutanckiego gola w PKO Ekstraklasie strzelił 18-letni Bartosz Bida. Wykorzystał on błąd defensywy Arki oraz świetne podanie z prawej strony od Jesusa Imaza. Przez moment po zdobyciu bramki podopieczni Ireneusza Mamrota zaczęli naciskać na graczy z Gdyni.

Po chwilowych atakach Jagiellonii, z minuty na minutę inicjatywę przejmowała drużyna Arki Gdynia. Na nic się to zdało w starciu z niezawodnym Imazem. Tomas Prikryl podał z prawej strony dobrze ustawionego w polu karnym Hiszpana. Zdążył przyjąć, poprawić piłkę i uderzyć nie do obrony dla Steinborsa.

Gospodarze dwukrotnie groźnie uderzyli na bramkę przeciwnika. Najpierw za sprawą Jankowskiego. Jego uderzenie trafiło jednak w boczną siatkę, Węglarz nie musiał interweniować. Później uderzali Deja oraz Cvijanović. Obaj również niecelnie. Gospodarze w pierwszej połowie nie istnieli, Jagiellonia była pewna zwycięstwa.

Zmiany nic nie zmieniły

Trener Zieliński z początkiem drugiej połowy dokonał dwóch zmian. Na murawie pojawili się Młyński i Nalepa. Mieli zmienić grę Arki. Tak też się stało, ponieważ po rozpoczęciu gry gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej. Kibice w drugiej części spotkania mogli być w pełni usatysfakcjonowani grą swoich zawodników. Mimo o wiele lepszej postawy piłka nie chciała wpaść do bramki Węglarza. Minuty mijały, a ataki podopiecznych Jacka Zielińskiego miały coraz mniejszy impet. Okazję jednak miała Jagiellonia i ją wykorzystała. Niepilnowany w polu karnym kapitan ekipy z Białegostoku, Romańczuk uderzył głową po rzucie rożnym Poletanovicia. Steinbors miał piłkę na rękawicy, jednak nie zdołał jej obronić.

Ostatnia nadzieja Arki na dobry wynik w tym spotkaniu upadła. Gospodarze już w doliczonym czasie gry próbowali jeszcze zdobyć bramkę chociaż na otarcie łez. Jednak podopieczni Ireneusza Mamrota na to nie pozwolili. Jagiellonia wraca z pierwszego wyjazdu z tarczą.

***

Ocena Meczu: 3+

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0-3 (0-2)

6′ Bida (Imaz), 19′ Imaz (Prikryl), 80′ Romańczuk (Kostal)

Żółte kartki: 87′ Marciniak – 87′ Arsenić

Arka: Steinbors, Zbozień, Danach, Helstrup, Marciniak [C], Deja, Busuladzić (80′ Siemaszko), Antonik, Cvijanović ( 46′ Nalepa), Jankowski, Kolev (46′ Młyński); Trener: Jacek Zieliński

Jagiellonia: Węglarz, Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme, Pospisil, Romańczuk [C], Imaz (77′ Poletanović), Bida, Prikryl, Mudrinski (60′ Kostal); Trener: Irenerusz Mamrot

Sędzia: Bartosz Frankowski (5)

Zawodnik meczu: Jesus Imaz

Facebook