Josep Bartomeu podał się do dymisji! Rewolucja na start?

Josep Maria Bartomeu podał się do dymisji

fot. twitter.com/FCBarcelona_es

Josep Bartomeu podał się do dymisji! Taką informację podały hiszpańskie media. Sytuacja miała rzekomo miejsce na wtorkowym posiedzeniu zarządu.

We wtorek odbyło się posiedzenie zarządu FC Barcelony. Głównym celem spotkania miało być przedyskutowanie wariantów przeprowadzenia głosowania na prezydenta klubu.

Bartomeu zebrał rzeszę przeciwników już dawno, aczkolwiek sytuację pogorszyły ostatnie wydarzenia w klubie. Przede wszystkim mowa tu o słabych wynikach sportowych. Głównie chodzi o porażkę z Bayernem Monachium aż 2:8 w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Początek nowych rozgrywek też jest daleki od idealnego. Duma Katalonii już z Ronaldem Koemanem na ławce uległa w miniony weekend Realowi Madryt 1:3.

Dodatkowo klub jest w trudnej sytuacji finansowej, która nie pozwoliła mu na przeprowadzenie kadrowej rewolucji po kompletnie nieudanym poprzednim sezonie.

Fanów rozwścieczyła także sytuacja z Leo Messim, który właśnie przez prezydenta klubu chciał odejść z katalońskiego zespołu.

Nowe wybory mają się odbyć w ciągu trzech miesięcy po dymisji obecnych władz. Faworytem ma być Victor Font, którego dodatkowo popiera były pomocnik zespołu z Camp Nou Xavi. Legenda Dumy Katalonii jest brana pod uwagę jako przyszły trener Blaugrany.

Josep Maria Bartomeu prezesem FC Barcelony był od 2014 roku. W tym czasie “Duma Katalonii” zaliczała wzloty i upadki. Teraz jednak nadeszła pora na radykalne zmiany.


Więcej sportu – TUTAJ 
Bądź na bieżąco – PRZEJDŹ 

# Josep Maria Bartomeu podał się do dymisji

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook