Kapitalny mecz polskich siatkarzy! Polska – Serbia 3:0

Polska - Serbia 3:0

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn świetnie rozpoczęła III rundę Mistrzostw Świata. Polacy po zaciętym pojedynku pokonali zespół z Serbii 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) i dzięki temu zwycięstwu są już o krok od występu w półfinale turnieju. Jutro rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Włoch, która przez wczorajszą porażkę z Serbami znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Bliźniacze sety

Pierwsza i druga partia tego spotkania zakończyły się identycznym wynikiem – 28:26 dla Polaków. Podobnie było zresztą z przebiegiem obu setów, a także stylem gry serbskiej i polskiej drużyny. Z początku to Serbowie budowali sobie kilkupunktową przewagę, jednak Biało-Czerwoni dość szybko niwelowali straty. W ataku świetnie spisywał się Bartosz Kurek, który zanotował kolejny dobry występ w tych mistrzostwach. Po drugiej stronie siatki Uros Kovacevic popisywał się technicznymi zagraniami, choć nie tylko nimi – znany z prowokacyjnego zachowania przyjmujący wywołał dyskusję z Polakami, za co jeden z nich został ukarany przez sędziego żółtą kartką. W obu setach zespół Nikoli Grbicia popełniał wiele niewymuszonych błędów, głównie w polu serwisowym.

Czerwone kartki i wielka radość

Trzecia partia rozpoczęła się kilkoma ładnymi akcjami Polaków. Dobrze w ofensywie spisywał się Michał Kubiak, którego radość po kończonych akcjach nie spodobała się jednak Serbom. Ponownie doszło do ostrej wymiany zdań pod siatką, za co główny arbiter pokazał obu zespołom czerwone kartki skutkujące utratą punktu. Podopieczni Vitala Heynena grali coraz swobodniej, chociaż w pewnym momencie utracili swoje 3-punktowe prowadzenie. Mecz atakiem ze środka zakończył Mateusz Bieniek, który w końcówce tego spotkania punktował już wcześniej blokiem.

Dla Polaków dzisiejsze zwycięstwo nad reprezentacją Serbii było ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, warto było zdobyć cenne 3 punkty już teraz, przed decydującym starciem z Włochami. Po drugie, trzysetowe zwycięstwo udowodniło, że niedzielna wygrana z tym zespołem była wynikiem dobrej gry Biało-Czerwonych, a nie decyzją przeciwnika.

Jeśli jutro Polacy pokonają gospodarzy turnieju, awansują do półfinału mistrzostw świata. Tam już dzisiaj – po zwycięstwie reprezentacji Stanów Zjednoczonych nad Rosjanami – zameldowali się Brazylijczycy i Amerykanie.

 

Polska – Serbia 3:0 (28:26, 28:26, 25:22)
Wyjściowe składy:

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski,
Paweł Zatorski (L)

Serbia: Nikola Jovovic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac,
Nikola Rosic (L)

 

Fot. twitter.com/FIVBVolleyball

Facebook