#OTymSięNieMówi – Kibice Ruchu wspomogą radzionkowskich ratowników

Cały świat jednoczy się w różny sposób, namawiając wszystkich do tego, by nie wychodzić z domów. Są jednak prawdziwi bohaterzy, którzy muszą wyjść z domu, by ratować ludzi, a są to lekarze i ratownicy. W pomoc starają się angażować też kibice, szczególnie w Polsce, gdzie w różnych miastach zbierają fundusze na najpotrzebniejsze rzeczy w szpitalach.


 

Jakiś czas temu swój apel do mieszkańców wystosowało Pogotowie Ratunkowe w Radzionkowie:

 

Aktualnie Pogotowie dysponuje jeszcze potrzebnymi środkami, jednak w przypadku gwałtownego wzrostu liczby pacjentów środki te mogą się szybko wyczerpać, a patrząc na statystyki i zapowiedzi, to może to nastąpić w najbliższym czasie – czytamy w komunikacie.
Na odpowiedź kibiców Ruchu nie trzeba było długo czekać. Rozpoczęli oni zbiórkę funduszy na środki ochrony. W jednym z wpisów możemy przeczytać:
Jeden z naszych kibiców ma dostęp do około 40 sztuk kombinezonów ochronnych, dlatego ruszamy ze zbiórką pieniędzy, by móc zakupić i przekazać to i inne potrzebne rzeczy.
Oczywiście wszystko zależy od kwoty, jaką zbierzemy, ale po kilku godzinach na konto wpłynęło już ponad 500 zł i jesteśmy dobrej myśli.
Na dzień dzisiejszy kibice uzbierali już 3531 zł, co pozwala na zakup nie tylko kombinezonów, ale też maseczek, rękawic, okularów oraz chemii.
Pieniądze można przelewać na konto:
33 1140 2004 0000 3902 6621 2142
MBANK z dopiskiem POMOC
Facebook