Kolejne wzmocnienie mistrza Polski! Michał Michalak graczem Anwilu!

Mistrz Polski jest w trakcie kompletowania rotacji na następny sezon. Najnowszym nabytkiem włocławian został Michał Michalak.
Reprezentant Polski w poprzednim sezonie grał w hiszpańskiej ACB, w barwach Tecnyconty Saragossa. W Saragossie Polak spędzał na boisku średnio 12 minut, notował 4.4 punktu oraz 1.7 zbiórki na mecz. Strzelec grał już w wielu klubach PLK: ŁKS-ie Łódź, AZS-ie Politechnika Warszawska, Treflu Sopot, Polskim Cukrze Toruń i Turowie Zgorzelec. We Włocławku strzelec podpisał roczny kontrakt

– Michał to przede wszystkim koszykarz bardzo utalentowany rzutowo. To świetny strzelec z dystansu i półdystansu, dla którego na pewno znajdzie się takie miejsce w naszej taktyce, aby wykorzystać jego najmocniejsze strony. Liczę jednocześnie, że skoro grał już w kilku mocnych klubach, nie będzie miał problemów z szybkim przyswojeniem sobie naszego systemu, zwłaszcza systemu defensywnego – mówi trener Anwilu, Igor Milicić.

– Cieszę się, że dołączam do drużyny mistrza Polski. Anwil zawsze walczy o najwyższe cele, dlatego wiem, że to wielkie wyzwanie i możliwość zrobienia kolejnego kroku w mojej karierze. Duże znaczenie przy moim wyborze miała też osoba trenera Milicica i wizja, którą mi przedstawił. Nie mogę doczekać się gry w Hali Mistrzów przy dopingu włocławskiej publiczności. Będę ciężko pracował, aby być ważnym elementem zespołu i pomóc w osiąganiu kolejnych sukcesów – komentuje nowy nabytek Rottweilerów.

Michalak to ósmy zawodnik w zespole Anwilu Włocławek. Ważne kontrakty mają: Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Mateusz Kostrzewski, Rafał Komenda, Nikola Marković, Josip Sobin i Jakub Parzeński.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook