Frank Lampard

https://www.instagram.com/chelseatvindonesia/

Frank Lampard nowym menadżerem Chelsea Londyn! Anglik podpisał z klubem trzyletni kontrakt.
Co prawda w minionym sezonie Lampard zaczął pracę dla Derby County, ale już od pewnego czasu spekulowano na temat jego powrotu do Chelsea. Nic więc dziwnego, że po odejściu Maurizio Sarri do Juventusu jego nazwisko pojawiło się na liście potencjalnych następców Włocha. I to nie jako byle kogo, ale jako kandydata numer jeden.
Na kilka godzin przed oficjalnym komunikatem ze strony klubu domysłom nie było końca. Zarząd Chelsea nie ukrywał zainteresowania kandydaturą Lamparda. Ten nie pojawił się na jednym z treningów Derby, a jeden z kibiców sfotografował go nawet na Stamford Bridge.
Oficjalnie Lampard związał się z londyńskim klubem na trzy lata. Według brytyjskich mediów kontrakt gwarantuje mu zarobki powyżej 4 mln funtów rocznie. Plus bonusy za sukcesy. Kibice, władze klubu jak i sam zainteresowany nie ukrywają zadowolenia z powrotu legendy do Londynu.

Frank Lampard występował w Chelsea Londyn w latach 2001-2014. Rozegrał ponad 640 meczów, strzelił 211 bramek i zaliczył 150 asyst. Z The Blues triumfował w Pucharze Anglii, Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza Anglii.
Przypomnijmy, że Lampard to kolejna gwiazda Chelsea, która powróciła do klubu. Pod koniec czerwca Petr Čech porzucił rękawice na rzecz krawata. Po zakończeniu sportowej kariery były bramkarz Chelsea zdecydował się na objęcie posady dyrektora technicznego klubu. Ma być bliskim współpracownikiem Granowskaji – dyrektora sportowego The Blues.

 

Facebook