Lechia remisuje ze Śląskiem Wrocław!

Lechia Gdańsk rozegrała mecz z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Udało im się wywalczyć remis. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Od pierwszej minuty Śląsk Wrocław nadawał tempa. Już w trzeciej minucie ucierpiał Dino Stiglec. Piłkarz gości pozostał na boisku i kontynuował swoją grę. Gospodarze w siódmej minucie zaczęli być widoczni. Sławomir Peszko i jego szybka akcja, lecz słabe dośrodkowanie. Płacheta w 14 minucie atakuje bramkę Kuciaka, lecz bramkarz Biało-Zielonych dał sobie radę. Kilka akcji Śląska Wrocław i na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać. Lechia Gdańsk coraz częściej pojawiała się przy piłce i na połowie rywala.

W 32 minucie rzut rożny dla gości, lecz Płacheta dośrodkował niedokładnie. Niewykorzystana szansa przez piłkarzy Śląska Wrocław. W 37 minucie Płacheta zdobył gola! Śląsk Wrocław zaczął prowadzić w Gdańsku. Gospodarze pojawili się na połowie Śląska. Nie udało się im wyrównać wyniku, a gościom nie udało się go podwyższyć. Do szatni Śląsk wchodził jako zdobywca jedynego gola w pierwszej połowie spotkania.

Początek drugiej połowy i Śląsk miał szansę, aby prowadzić 2:0. Świetna interwencja Kuciaka uchroniła Lechię od gola rywala. W 54 minucie Sławomir Peszko doprowadził do wyrównania wyniku! Od tego momentu Lechia zaczęła odważnie atakować i próbować strzelić kolejnego gola. Erik Exposito pożegnał się z boiskiem w 60 minucie, a na jego miejscu pojawił się Daniel Szczepan. Była to pierwsza zmiana w zespole Śląska Wrocław. Zdobywca bramki dla gospodarzy – Sławomir Peszko – próbował atakować bramkę rywali. Co pewien czas mogliśmy oglądać tego piłkarza, który strzelał do Putnockiego.

Pich w 67 minucie strzela prosto w ręce Kuciaka. Śląsk był bliski zdobycia drugiego gola. W 70 minucie po faulu na Płachecie i żółtej kartce dla Kubickiego na boisku pojawili się medycy. Po krótkiej przerwie w grze, w 72 minucie została ona kontynuowana. To spotkanie oglądało na trybunach 13 691 widzów. W 78 minucie zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Lukas Haraslin, a wchodzi Zarko Udovicić. Do końca spotkania nie udało się obydwu drużynom podwyższyć wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Żółte kartki: Flavio Paixao 74’, Sławomir Peszko 75’, Karol Fila 85’, Krzysztof Mączyński 85’

Sędzia: Tomasz Musiał

Lechia Gdańsk: Haraslin (Udovicic 78’), Paixao, Peszko (Gajos 83’), Łukasik, Lipski (Wolski 46’), Kubicki, Mladenović, Augustyn, Kuciak, Nalepa, Fila

Śląsk Wrocław: Putnocky, Broz, Golla, Puerto, Stiglec, Łabojko, Mączyński, Cholewiak (Chrapek 85’), Pich, Płacheta (Hołownia 89’), Exposito (Szczepan 60’)