Legia w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Europy!

3 runda eliminacji Ligii Europy, spotkanie rewanżowe. Legia Warszawa rozegrała mecz z Atromitos Ateny, który zakończył się wynikiem 0:2. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się bezbramkowo.

Gorąca Grecja…

Pogoda w Grecji nie sprzyja piłkarzom z Warszawy. Temperatura wskazuje 33 stopnie, co może przyczynić się do szybszego zmęczenia legionistów. Pierwsze dziesięć minut nie przyniosło żadnych groźnych sytuacji. Zespół z Warszawy oraz gospodarze nie zaatakowali na początku spotkania. W 11 minucie na boisku pojawia się zespół medyczny z Warszawy, który pomaga Igorowi Lewczukowi. Po chwili przerwy środkowy obrońca Legii wznawia swoją grę z opatrunkiem na głowie. W 15 minucie Legia dostaje szansę – rzut rożny. Szansa zostaje niewykorzystana, Cafu źle przyjął piłkę. Chwilę później moment zgrozy dla gości, gdy piłka trafia w poprzeczkę. Wynik 0:0, zespoły nie wykorzystują szans. Temperatura daje się we znaki, arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Gra wznowiona, a tuż po niej…

…gol dla Legii! Stolarski w 29 minucie trafia do siatki rywali. Zdobyta bramka dodaje sił piłkarzom z Polski, dwie minuty później niewykorzystana przez nich okazja. Można odczuć, że pierwsza połowa się kończy. Legioniści oraz Grecy odpuścili na kilka minut grę, aby w 40 minucie zaatakować bramkę Majeckiego. Nieskutecznie, a chwilę potem Legia również próbuje. Carlitos jest piłkarzem, którego brakuje w zespole Legii Warszawa. Oby w drugiej połowie pojawił się i zamienił starania w kolejną zdobytą bramkę. Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu. W 46 minucie sytuacja, która mogła doprowadzić do remisu. Legioniści wybili na rzut rożny. Szczęścia Grekom brak, więc pierwszą połowę przegrywają 0:1.

…gorące trybuny

Rozpoczynamy kolejne 45 minut! Oby podczas nich piłkarze z Polski podwyższyli wynik, albo chronili ten już wywalczony. Jest 50 minuta meczu, Gvilia trafia do siatki rywali. Grecy przegrywają 0:2. Legioniści mogą być już pewni swojej wygranej. Przeciwnicy nie powinni im w tym przeszkodzić. W 55 minucie realizator pokazuje sektor gości – kibice cieszą się z wyniku. Dwie minuty później mamy zmianę w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Khila, a na jego miejscu pojawia się Ugrai. W zespole gości również pierwsza zmiana. Na boisku widzimy Mateusza Wieteskę, który zastąpił Rocha.

W 68 minucie przerwa na nawodnienie, a podczas niej zmiana w zespole Legii Warszawa. Z boiska schodzi Vesovic, a w jego miejsce wchodzi Nagy. Druga połowa bardzo spokojna, w wykonaniu Atromitos, jak i Legii. Ostatnia zmiana w zespole Legii, w 77 minucie na boisku pojawia się drugi napastnik – Carlitos. Zmiany dokonane w Legii, jak i w Atromitos nie dały efektów. Do podstawowego czasu gry zostały doliczone cztery minuty. Do końca meczu brak akcji, które mogłyby zwiększyć wynik. Mecz kończy się wynikiem 0:2, Legia Warszawa przechodzi dalej.