Lider gromi mistrza. Legia – Górnik 1-3

Lider gromi mistrza.

Lider gromi mistrza. Po niezłym spotkaniu Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa 3-1.

Szybkie 2-0

Pierwsza akcja i od razu bramka. W 4 minucie spotkania po kiepskim wybiciu Boruca i zagraniu Jimeneza trafienie zaliczył Sobczyk. Sześć minut później kapitalną okazję miał ten pierwszy, ale fenomenalnie zachował się Boruc. W 17 minucie kolejna akcja duetu JimenezSobczyk zakończona podaniem do Nowaka i strzałem tego ostatniego. Tym sposobem mieliśmy 2-0. Pięć minut później było blisko bramki kontaktowej, jednak Pekhart zmarnował niezłą sytuację. Kilka minut później groźnie uderzał Kante. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Górnika, ale na wysokości zadania stanął Chudy. Następny kwadrans to nacieranie i przewaga stołecznej drużyny, która mimo błędów zabrzan nie została wykorzystana. Do przerwy ani wynik, ani obraz gry się nie zmienił.

Waleczny Wszołek i nieudolne próby

W przerwie szkoleniowiec Legii dokonał dwóch zmian w szeregach swojej drużyny. Boisko opuścili Pekhart i Kapustka, a w ich miejsce oglądaliśmy Wszołka i Lopesa.
Druga połowa rozpoczęła się takim samym scenariuszem jak pierwsza. Ledwo usłyszeliśmy gwizdek, a już było 3-0. Stało się to za sprawą bramki Jimeneza. Przy bramce asystował Sobczyk. W 52 minucie boisko opuścił kontuzjowany Sobczyk. Zastąpił go Krawczyk. W 55 minucie mógł być rzut karny dla gospodarzy, jednak po konsultacji VAR sędzia podyktował rzut wolny z 16 metra. Okazję zmarnował jednak Antolic. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Dwie minuty później bramkę dla Legii zdobył Slisz. Asystę zanotował Wszołek. W 62 minucie oglądaliśmy kolejną zmianę w zespole Wojskowych. Boisko opuścił Antolić. W jego miejsce pojawił się Gwilia. Chwilę później zmiany także w Górniku. Z murawą pożegnali się Nowak i Prochazka, a w ich miejsce oglądaliśmy Ściślaka i Kubicę. Najbardziej aktywnym piłkarzem pierwszych 25 minut drugiej połowy był Wszołek, który od momentu pojawienia się na boisku napędzał ataki Legii i próbował stwarzać zagrożenie. Nie pomagali jednak koledzy, którzy za bardzo kombinowali na “finiszu”. W 76 minucie Rosołek zmienił Kante, a w 83 minucie Juranović zastąpił Stolarskiego. Końcówka przebiegała pod znakiem ataków Legii, jednak bezskutecznych. Na ostatnie sekundy na boisku zameldował się Hajda, który zmienił Jimeneza.