#Maskadlabohatera – Decathlon znów pomaga

Marka Decathlon od początku epidemii koronawirusa wspiera lekarzy i pracowników medycznych. Tym razem przekazali na rzecz Funduszu Inwestycyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2,5 tysiąca masek do nurkowania, które mają pomóc pracownikom pogotowia ratunkowego. 

Jak do tej pory do służby medycznej trafiło 1700 sztuk masek, docelowo ma ich trafić prawie cztery tysiące. Jest to o tyle ważne, że taki sprzęt do nurkowania można w prosty sposób przerobić i dostosować do potrzeb lekarzy i pracowników medycznych. Oprócz tego, z inicjatywy pracowników sklepu do 70 szpitali na terenie całej Polski trafiło także 6,5 tysiąca innych ich produktów, jak chociażby śpiwory.

Oprócz tego Decathlon szuka innych form pomocy. Przez to nawiązali oni kontakt z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i przekazali na rzecz ich Funduszu Inwestycyjnego kolejne 2,5 tysiąca masek do nurkowania. Po dostosowaniu, to znaczy wydrukowaniu na drukarkach 3D specjalnych przejściówek dzięki inicjatywie Print4medic, zostaną one za pośrednictwem WOŚP-u przekazane najbardziej potrzebującym tego szpitalom.

Facebook