Nerwowo, ale zwycięsko. Polacy wygrywają z Belgią

Reprezentacja Polski U-21 wygrywa pierwsze spotkanie Mistrzostw Europy. Pokonali oni Belgów 3 – 2.

Nerwy, błędy ale i happy end. Tak reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza rozpoczęła turniej U-21 na włoskich boiskach. Pierwszy mecz Polacy rozegrali z najsłabszym z naszych grupowych rywali – Belgią.

Trener nie mógł w dzisiejszym spotkaniu skorzystać z prawego obrońcy, Gumnego. Jego brak był widoczny. Fila często popełniał błędy, a jeden z nich zakończył się bramką otwierającą wynik tego spotkania. Choć nie wolno zapomnieć, że również nasz duet Wieteska – Bielik zaspał w tamtej sytuacji.

Polacy potrafili jednak opanować sytuację. Bramka Żurkowskiego dała nam nadzieję na dobry wynik. Na przerwę Polacy schodzili z remisem, choć mogli prowadzić, jednak kapitan Kownacki zmarnował swoją sytuację.

W drugiej części spotkania Szymański zdobył bramkę na 3 do 1. Wcześniej na prowadzenie wyprowadził nas Bielik, jednak obrońca Arsenalu popełnił błąd przy bramce kontaktowej dla Belgów.

Skuteczna gra w defensywie do końca spotkania oraz dobra postawa Grabary w ostatecznym rozrachunku dała nam pierwsze zwycięstwo na Euro. Czy to oznacza, że mamy szanse na awans z grupy? Tak, nikłe, ale mamy.

Trzeba pamiętać, że tylko zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z 2 miejsca zagrają w półfinale, a zarazem na Igrzyskach (chyba że Anglicy awansują do półfinałów – wtedy dodatkowy mecz zagrają pozostałe drużyny z drugich miejsc). Dodajmy do tego fakt, że gramy kolejny mecz z gospodarzami (Włochy) oraz z Hiszpanami. A to rywale półkę wyżej niż Belgia. Mimo wszystko warto wierzyć w ten zespół, mogą sprawić niespodziankę.

Facebook