Odra Opole grozi zwolnieniem trenerowi w przypadku braku zwycięstwa

Powiedzenie, że gra Odry Opole w tym sezonie jest niezbyt porywająca, byłoby bardzo dyplomatyczne. Piłkarze tej I-ligowej drużyny zdobyli od początku rozgrywek zaledwie jeden punkt i strzelili tylko jednego gola. Na sytuację klubu postanowił zareagować zarząd Odry, wydając specjalny komunikat. 
Wygrywacie lub rozwiązujemy kontrakt

W oświadczeniu zarządu Odry Opole czytamy, że jeżeli klub nie wygra najbliższego meczu, a w kolejnym co najmniej nie zremisuje, to kontrakt z obecnym szkoleniowcem zostanie rozwiązany. Frustracja włodarzy opolskiego zespołu jest zrozumiała, jednak ich decyzja budzi spore kontrowersje. Perspektywa zwolnienia trenera oznacza dodatkowy stres i presję dla piłkarzy. Sam szkoleniowiec Odry, nawet w przypadku zwycięstwa, zapewne nie będzie już kierował drużyną z taką pewnością jak wcześniej. W końcu klub publicznie wyraził brak zaufania do jego decyzji.

 

Odpowiedź z zachodu Polski

Na oświadczenie zarządu Odry zareagowała Miedź Legnica, publikując komunikat w podobnym stylu. W przypadku braku zwycięstwa w najbliższym meczu i niezdobycia 4 punktów w dwóch kolejnych meczach, koszulka Miedzi będzie dostępna w promocyjnej cenie. Na grafice znalazło się także hasło “Wierzę w mój klub”, całość można odczytywać jako ironiczne nawiązanie do działań Odry. Tym bardziej, że Miedź Legnica zajmuje obecnie 3. miejsce w lidze i świetnie sobie radzi.

Ciężko zarzucić Odrze Opole, że nie reaguje na sytuację swojej drużyny i nie widzi potrzeby zmian. Działania podejmowane przez ten klub mogą jednak skutecznie dobić morale zespołu, zamiast podnieść go z dna ligowej tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook