PKO Ekstraklasa: Kolejne odejścia z Korony Kielce

Uszczupla się kadra kieleckiego zespołu przed ponownym startem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Kilka dni temu Korona Kielce poinformowała o odejściu Ivana Marqueza oraz Rodrigo Zalazara, we wtorek (05.05) grono to powiększyło się o kolejnych dwóch zawodników. Drużyna z województwa świętokrzyskiego za porozumieniem stron rozstała się z Serbem Njemanią Miteliciem, z zespołu odchodzi także Gruzin Wato Arweladze.

Mitelić, były zawodnik Partizana Belgrad, do Korony dołączył na początku obecnego sezonu, ale zagrał tylko w dwóch spotkaniach. Serb przez większość swojego pobytu w Kielcach narzekał na kłopoty zdrowotne, obecnie także jest kontuzjowany.

Wato Arweladze “Złocisto-krwistych” reprezentował od wiosny 2018 roku. 22-letni zawodnik miał bardzo dobry ubiegły sezon, a drużyna z Kielc wiązała z nim duże nadzieje. Jednak obecna kampania to pasmo niepowodzeń w jego wykonaniu. Gruzin sprawiał problemy, co przełożyło się na jego formę sportową. W efekcie nie pojawiał się on na boisku, a ostatnio zabrakło dla niego miejsca w 50-osobowej grupie zawodników zgłoszonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Wato Arweladze dla Korony zagrał 29 spotkań, zdobył 5 goli i zanotował 3 asysty.

Obaj piłkarze rozwiązali swoje umowy za porozumieniem stron.

Facebook