Po 3 latach gry w BATE Borysów Mirko Ivanić opuszcza Białoruś

Były już pomocnik BATE Mirko Ivanić będzie kolejnym zimowym nabytkiem Mistrza Serbii – Crvenej Zvezdy – powiedział Mitar Mrkel, dyrektor sportowy zespołu w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu z Belgradu.

25-letni Czarnogórzec grał w BATE przez ostatnie 3 lata. Mirko Ivanić podpisał wczoraj  kontrakt z serbskim mistrzem. Do stolicy Serbii przybył prosto z Turcji, gdzie BATE przygotowuje się do nadchodzącego meczu 1/16 ligi Europy z Arsenalem i do nowego sezonu Wyszejszej Lihi.

Trzeba tylko załatwić pewne biurokratyczne szczegóły, a Ivanić stanie się nowym graczem crvenEJ zvezdy, ponieważ transfer został już uzgodniony

– powiedział Mrkelya w Antalyi.

Wcześniej informowano, że władze BATE zażądały za kupno jednego z kluczowych piłkarzy Mistrza Białorusi aż 1,7 miliona euro. Crvena Zvezda zaproponowała z kolei pół miliona mniej. Ostatecznie oba kluby się dogadały, a klub z Borysowa otrzymał 1,3 miliona euro. 8-krotny reprezentant Czarnogóry w “Zvezdzie” podpisał 3,5-letni kontrakt oraz ma zarabiać 30 000 euro miesięcznie. Ponadto Ivanić będzie grał z numerem 8.

Co powiedział były piłkarz BATE po transferze do serbskiej drużyny?

Jestem szczęśliwy, ponieważ stałem się częścią Drużyny. Nadal jestem pod wrażeniem. Koszulka, w której będę grał jest zaszczytem i obowiązkiem pokazania się w najlepszym możliwym świetle. Czekam z niecierpliwością na kolegów z drużyny, a także na debiut w Crvenie. Mam nadzieję, że zdobędziemy podwójną KORONĘ, a następnie powtórzymy sukcesy na europejskiej scenie.

Ivanić jest kolejnym wzmocnieniem serbskiego klubu po Milanie Gajiciu, Milosu Vuliciu, Nemanji Milunoviciu, Alekse Vukanoviciu i Eriku Jirce. Zvezdę opuścił z kolei Dejan Vidić, który poszedł do FK Zemun na wypożyczenie.

Oto statystyki ogólne Mirko Ivanicia w BATE (126 meczów, 33 gole i 22 asysty).

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook