Po długim oczekiwaniu do gry wreszcie wróciła Bundesliga. Osiemnasta kolejka obfitowała w wiele ciekawych meczów, które mogły sporo zamieszać w tabeli. Koniec końców nie doszło w niej do gwałtownych zmian, ale za to sporo dowiedzieliśmy się o formach poszczególnych zespołów po przerwie zimowej.

Status quo

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie uprawiający sporty, stadion i na zewnątrz

Źródło: Oficjalny facebook Bayernu Monachium

Bayern dobrze wszedł w drugą część sezonu. Odniósł ważne zwycięstwo w meczu z niewątpliwie trudnym rywalem – TSG Hoffenheim. Strzelanie dla Monachijczyków w 34. minucie rozpoczął Leon Goretzka. W doliczonym czasie do pierwszej połowy utalentowany Niemiec po genialnej kontrze podwyższył wynik na 2:0. Na drugą połowę podopieczni Juliana Nagelsmanna wyszli bardziej zmotywowani, dzięki czemu wreszcie postawili oponentom twarde warunki. Dowodem na to była bramka Nico Schulza na 2:1 po fantastycznej kontrze, prawie bliźniaczej do wcześniejszej akcji bramkowej Bayernu. Jednak w momencie, gdy w zawodnikach Hoffenheim tliła się nadzieja na wyrównanie, do gry wszedł Robert Lewandowski. Polak świetnie wykorzystał podania Thomas Muellera i w 87. minucie przypieczętował zwycięstwo Bayernu 3:1.

Dzień po Bayernie swój mecz grała Borussia, a jej rywalem było groźne RB Lipsk. Dortmundczycy od początku próbowali potwierdzić swoją wyższość, a efektem ich starań była ładna bramka z 19. minuty na 1:0. Zdobył ją Axel Witsel, a asystę zanotował Łukasz Piszczek. Od tego momentu mecz stał się bardziej wyrównany. Obie drużyny tworzyły sobie sytuacje, chociaż bardziej wyraziści w swoich atakach byli zawodnicy z Lipska. Bardzo dobry mecz rozegrał Roman Bürki, niejednokrotnie ratując skórę Dortmundczykom. Ostatecznie zawodnikom Borussii udało się dowieźć do końca zwycięstwo, ale na pewno nie był to ich wymarzony mecz.

Wygrane Schalke, Eintrachtu i Fortuny

Znalezione obrazy dla zapytania tedesco

Źródło: Bild

Nowy rok zwycięsko rozpoczął Eintracht. Po kiepskiej serii Frankfurtczycy wreszcie przełamali się zwycięstwem 3:1 nad Freiburgiem. Oczywiście pokaz siły w tym meczu dali ponownie zawodnicy ofensywni: Luka Jovic, Ante Rebic oraz Sebastian Haller. Swoją moc pokazała również Fortuna Düsseldorf w meczu z Augsburgiem, pokonując oponentów 2:1, a zarazem jeszcze bardziej oddalając się od strefy spadkowej. Warte odnotowania jest również zwycięstwo Schalke w meczu przeciwko Wolfsburgowi, gdzie Daniel Caligiuri zapewnił podopiecznym Domenico Tedesco wygraną 2:1.

Wyniki wszystkich spotkań 18. kolejki

Hoffenheim – Bayern 1:3                                                                                              RB Lipsk – Borussia   0:1                                                                                            Stuttgart – Mainz       2:3                                                                                              Bayer – M’Gladbach   0:1                                                                                            Hannover – Werder    0:1                                                                                          Augsburg – Fortuna   1:2                                                                                          Eintracht – Freiburg   3:1                                                                                              Nuernberg – Hertha   1:3                                                                                              Schalke – Wolfsburg   2:1