Podsumowanie 4 kolejki FORTUNA 1 Ligi

Zapraszamy do Podsumowania 4 kolejki FORTUNA 1 Ligi.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 1-1 GKS Bełchatów (2245 widzów)
Bramki: Dawid Gojny 49′ (k) – Mateusz Marzec 79′

W górniczym pojedynku obie drużyny podzieliły się punktami. Obie bramki padły po przerwie. W 49. minucie na prowadzenie za sprawą Dawida Gojnego wyszli jastrzębianie. Do wyrównania w 79. minucie doprowadził Mateusz Marzec.

Odra Opole 0-1 Stomil Olsztyn (1200 widzów)
Bramka: Grzegorz Lech 45′ (k)

Odra Opole wciąż bez wygranej. W porównaniu do poprzednich spotkań w składzie można było zauważyć duże zmiany, które jednak nie przyniosły zamierzonego efektu. Stomil pokonał opolan po bramce Grzegorza Lecha w 45. minucie.

Sandecja Nowy Sącz 1-0 GKS Tychy (2380 widzów)
Bramka: Mateusz Klichowicz 85′

Sandecja pokonała tyszan po bramce w końcówce spotkania. Zwycięską bramkę zdobył w 85. minucie Mateusz Klichowicz. Wynik mógł być dużo wyższy dla każdej ze stron. Widzieliśmy marnowane stuprocentowe sytuacje, słupek czy fenomenalne interwencje obu bramkarzy.

Chrobry Głogów 0-1 Puszcza Niepołomice (500 widzów)
Bramka: Jakub Bąk 88′

Kolejne ze spotkań, które rozstrzygnęło się w samej końcówce. Zwycięską bramkę dla Puszczy zdobył w 88. minucie Jakub Bąk.
Do momentu bramki można było być niemal pewnym bezbramkowego remisu – okazje bramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki.

Zagłębie Sosnowiec 1-0 Miedź Legnica (2365 widzów)
Bramka: Michał Góral 12′

W Sosnowcu kibice oglądali ciekawe spotkanie. Obie drużyny stworzyły wiele sytuacji, jednak futbolówka zatrzymywała się albo na obramowaniu bramki, albo dobrze interweniowali bramkarze. Ostatecznie po bramce Górala zwyciężyli gospodarze. Dla Zagłębia jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie, natomiast dla Miedzi pierwsza porażka.

Chojniczanka Chojnice 1-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1735 widzów)
Bramka: Michal Obročník 3′

Bruk-Bet dość niespodziewanie przegrał z Chojniczanką 1-0. Bramkę stracił za sprawą Obročníka już w 3. minucie. Czasu na odrobienie strat było zatem sporo. Dodatkowo od 61. minuty goście grali o jednego zawodnika więcej, bo drugą żółtą kartkę obejrzał strzelec bramki. Była to pierwsza stracona bramka i zarazem pierwsza przegrana “Słoników”.

Stal Mielec 2-0 Olimpia Grudziądz (3941 widzów)
Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 37′, Adrian Paluchowski 45′

Zawodnicy Stali Mielec po niezłym spotkaniu pokonali Olimpię Grudziądz 2-0. Podopieczni Artura Skowronka stwarzali sobie sporo okazji. Za sprawą trafień Tomasiewicza i Paluchowskiego wynik do przerwy brzmiał 2-0 i nie uległ już zmianie. Na duże brawa zasługuje obrona Stali Mielec, która zneutralizowała bardzo groźny duet Haydary – Alves.

Wigry Suwałki 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (1000 widzów)
Bramka: Arkadiusz Najemski 35′

Po efektownej wygranej ze Stalą Mielec podopieczni Krzysztofa Brede z pewnością chcieli pokazać się z dobrej strony w starciu z Wigrami. Lepsi okazali się jednak piłkarze Wigier, którzy na prowadzenie wyszli w 36. minucie. „Górale” nie byli w stanie odpowiedzieć żadnych golem i tym samym zanotowali pierwszą porażkę w tym sezonie. W 1 Lidze nie mamy już zatem żadnej niepokonanej drużyny.

Radomiak Radom 0-2 Warta Poznań (3744 widzów)
Bramki: Gracjan Jaroch 49′, Robert Janicki 77′

Warta Poznań wygrała swój trzeci mecz z rzędu i awansowała na drugie miejsce w tabeli 1 Ligi. Drużyna z Poznania pokonała na wyjeździe Radomiaka. Pierwszą bramkę zdobył na początku drugiej połowy Gracjan Jaroch, dla którego to już 3 bramka w tym sezonie. Prowadzenie podwyższył w 77. minucie Robert Janicki. Dla Radomiaka po dwóch zwycięstwach w dwóch pierwszych kolejkach to druga porażka z rzędu.