Podsumowanie 9 kolejki I Ligi

Z małym opóźnieniem prezentujemy podsumowanie 9 kolejki I ligi. Zapraszamy do lektury.
Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 3:0

Bramki: Oskar Paprzycki 9, Mateusz Kuzimski 26, 63

Chojniczanka Chojnice w końcu przełamała się, i to w spotkaniu z nie byle kim, bo niedawnym liderem tabeli. Patrząc na przebieg spotkania, piłkarze z Chojnic wygrali w 100% zasłużenie.

Stomil Olsztyn – PGE Stal Mielec 1:0

Bramka: Szymon Sobczak 60

Stomil Olsztyn pokonał dotychczasowego lidera z Mielca. Bramkę na wagę trzech punktów po długim rajdzie zdobył Szymon Soboczak. Warto zaznaczyć, że do momentu bramki na boisku przeważał zespół gości, jednak od tego momentu przewagę miał zespół z Olsztyna. Gospodarze mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale żadnej z nich nie wykorzystali.

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:1

Bramki: Szymon Skrzypczak 19 – Dominik Kun 5

Gospodarze wciąż pozostają bez zwycięstwa w lidze. Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy wyszli na prowadzenie już w 5 minucie. Dośrodkowanie Dominika Chmiela wykończył mocnym strzałem w długi róg Dominik Kun. Kwadrans później wyrównał Skrzypczak, który wykorzystał prostopadłe zagranie Mateusza Czyżyckiego. Co ciekawe mecz mógł zakończyć się wynikiem 2-2, ale w przypadku Sandecji sędzia odgwizdał spalonego, a przy bramce opolan przewinienia.

Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec 2:1

Bramki: Mateusz Cichocki 28, Mateusz Michalski 62 – Fabian Piasecki 64

Pozostający w czubie tabeli Radomiak Radom podejmował Zagłębie Sosnowiec. Mateusz Cichocki w pierwszej połowie otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę dla gospodarzy. W drugiej odsłonie radomianie podwyższyli prowadzenie, ale zawodnicy Zagłębia błyskawicznie odpowiedzieli, zdobywając kontaktową bramkę (2:1). Ostatecznie Radomiak Radom zwyciężył i zajmuje fotel lidera.

Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Bramka: Tomasz Nowak 19

Puszcza Niepołomice, która imponuje w meczach wyjazdowych, znów nie przełamała się na swoim obiekcie. Podbeskidzie Bielsko-Biała w dziewiętnastej minucie wyszło na prowadzenie po kapitalnym trafieniu Tomasza Nowaka. Pomimo ambitnej postawy niepołomiczan to goście wracają do Bielska-Białej z kompletem punktów.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1

Bramki: Kacper Piątek 15, Dario Krišto 90 – Bartosz Szeliga 78 (s)

Mecz w Tychach pokazał, jak ważna jest walka do końca. GKS prowadził od szesnastej minuty meczu z Wigrami Suwałki 1:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie Wigry Suwałki doprowadziły do remisu po samobójczym gospodarzy, ale to nie był koniec emocji. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Dario Kristo zdołał pokonać golkipera Wigier i to tyszanie dopisują do swojego konta trzy punkty.

Bruk-Bet Termalica – Warta Poznań 1:1

Bramki: Matej Jelić 47 – Mateusz Kupczak 87 (k)

To był mecz drużyn, które liczyły na przełamanie. Choć w pierwszej odsłonie nie zobaczyliśmy bramek, jej przebieg zwiastował jednak emocje w drugiej połowie. Tuż po zmianie stron to gospodarze wyprowadzili zabójczą akcję i wyszli na prowadzenie w spotkaniu z Wartą Poznań. W samej końcówce po przewinieniu piłkarzy z Niecieczy, został odgwizdany rzut karny – pewnie wykorzystany przez Wartę. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 1:0

Bramki: Kamil Adamek 82

GKS Jastrzębie mierzyło się na swoim terenie z Chrobrym Głogów, który musi zacząć regularnie zdobywać punkty. Gospodarze po remisie w ostatnim meczu z pewnością byli głodni sukcesu. Okazali się drużyną skuteczniejszą w spotkaniu i dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka.

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 2:2

Bramki: Paweł Zieliński 38, Marquitos 48 – Remigiusz Szywacz 12, João Criciúma 15

Olimpia Grudziądz dość niespodziewanie do przerwy prowadziła jedną bramką, ale podopieczni Dominika Nowaka w drugiej połowie potrafili doprowadzić do wyrównania.