Powrót najwcześniej w czerwcu

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przedstawiła plan dokończenia rozgrywek Ligi Mistrzów, który zakłada, że wznowienie rozgrywek nastąpi w czerwcu, a zakończenie pod koniec sierpnia w Kolonii.

EHF podkreśla, że przedstawiony terminarz jest tylko projektem. Sytuacja jest dynamiczna i wszystko może się zmienić z godziny na godzinę. Prezydent EHF, Michael Wiederer podkreśla, że najważniejsze jest zdrowie zawodników, a żaden mecz nie zostanie rozegrany, jeżeli oznaczałoby to dla nich ryzyko. Przedstawione przez EHF terminy mogą ulec zmianie. Wszystko zależy od bieżących postanowień rządów poszczególnych państw i rozwoju sytuacji. Dla każdej kolejnej fazy rozgrywek EHF pozostawia sobie termin, w którym może odwołać mecze tej fazy.

Sytuację skomentował zawodnik PGE VIVE Kielce, Mateusz Kornecki:

Widać, że EHF próbuje znaleźć rozwiązanie na sytuację, która ma teraz miejsce. Ciężko określić, czy nowe terminy są dobre. Sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy, jak będzie postępować. Zaproponowane terminy są trochę rozległe, bo 1/8 i 1/4 finału mamy w czerwcu, a ewentualne Final4 pod koniec sierpnia. Oczywiście, jesteśmy zawodnikami, więc dostosujemy się, ale zdrowie jest najważniejsze i tak naprawdę na chwilę obecną nie widzę możliwości, by mecze mogły odbyć się w czerwcu – powiedział bramkarz w rozmowie na łamach klubowego portalu. 

Alternatywny terminarz rozgrywek Ligi Mistrzów:
1 tydzień czerwca (01-07.06.2020)
  • mecze fazy Last 16 (1. mecz w środę/czwartek, 2. mecz w sobotę/niedzielę)
  • decyzja o odwołaniu meczów może zapaść do 15.04.2020.
4 tydzień czerwca (22-28.06.2020)
  • mecze ćwierćfinałowe (1. mecz w środę/czwartek, 2. mecz w sobotę/niedzielę)
  • decyzja o odwołaniu meczów może zapaść do 05.06.2020.
Velux EHF Final4: 22-23.08.2020 | Kolonia, Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook