Puchar Europy w Tradycyjnym Karate – Polacy zdeklasowali rywali!

Puchar Europy w Tradycyjnym Karate

Podczas odbywającego się XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci 2018 w Karate Tradycyjnym, Gdańsk miał okazję być także gospodarzem VIII Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate. Polskę reprezentowała świetnie wyszkolona kadra, która na swoim koncie ma już wiele medali w Mistrzostwach Świata i Europy. Nasi reprezentanci zdeklasowali konkurencję i zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn zajęli pierwsze miejsce!

W 18. już edycji Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Tradycyjnym KarateDo ORLEN 2018 wzięło udziału prawie 1000 dzieci z całej Polski. Zawodnicy, zostali podzieleni według kryterium płci oraz wieku, aby każdy z nich miał okazję zaprezentować się w walce z rywalem o podobnych umiejętnościach. Dzieci od 6 do 14 lat o różnych stopniach w karate wystartowali w czterech grupach wiekowych. Mali wojownicy rywalizowali w kilku konkurencjach: KATA (sekwencje ruchowe) EN – BU (reżyserowana walka) i KATA Drużynowe (trzy osoby wykonujące KATA w tym samym czasie, w równym tempie.)

Puchar Europy w Tradycyjnym Karate
Fot. Piotr Łazarz

Ważniejszą częścią programu były oczywiście zawody o Puchar Europy w Tradycyjnym KarateDo ORLEN 2018, które przyniosły nam fantastyczne rozstrzygnięcia! Karatecy, którzy mieli okazje zaprezentować się na dzisiejszych zawodach, zostali wytypowani przez Komitet Techniczny Światowej Federacji Tradycyjnego Karate-Do (WTKF). Aby zdobyć Puchar Europy, zawodnicy musieli wykazać się w KATA (sekwencje ruchowe) oraz w KUMITE (wolna walka). Najlepszym w Europie okazał się być Michał Sowa. Michał ma w swojej kolekcji już wiele zdobytych tytułów na arenie międzynarodowej. Nasz rodak w finale z wielkim zacięciem walczył do końca i ostatecznie pokonał swojego rywala z Ukrainy, Yevhena Buzinskiy’ego. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Klaudia Mleko, również reprezentantka Polski, która dzięki fantastycznej technice i dynamice zapewniła sobie zwycięstwo. Kolejne miejsca zajęły Alicja Zalecińska i Roksana Sadowska.

Puchar Europy w Tradycyjnym Karate
Fot. Piotr Łazarz

Nasi reprezentanci już od wielu lat wygrywają prestiżowe zawody na różnych stopniach zaawansowania, a dzisiejsze wyniki tylko to potwierdzają. To był niesamowity Puchar Europy, po raz kolejny Polacy udowodnili swój wysoki poziom na zawodach o tak wysokiej randze!

Puchar Europy w Tradycyjnym Karate
Fot. Piotr Łazarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook