Remis z Irlandią we Wrocławiu. 102. mecz Błaszczykowskiego

Amp Futbol

W drugim meczu prowadzona przez Jerzego Brzęczka piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią 1:1. Bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił Mateusz Klich. Dla piłkarza Leeds United był to drugi gol w dwunastym występie.

Mecz z Irlandią był dla Jerzego Brzęczka doskonałą okazją do przeprowadzenia eksperymentów. W wyjściowej jedenastce mogliśmy zobaczyć m.in Wojciecha Szczęsnego, Tomasza Kędziorę, Marcina Kamińskiego, Arkadiusza Milika oraz Krzysztofa Piątka. Spotkanie to było również 102. występem Jakuba Błaszczykowskiego z orzełkiem na piersi.

O ile piątkowy debiut Jerzego Brzęczka wypadł okazale, o tyle tego samego nie można powiedzieć o dzisiejszym spotkaniu. W zespole Biało-Czerwonych było wiele niedokładności, pojawiały się częste błędy w obronie i nie mieliśmy pomysłu, jak można by zagrozić bramce rywala. To pokazuje, jak wiele dla naszej reprezentacji znaczą Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Mieliśmy ogromne kłopoty, aby przebić się przez dobrze grających w tym dniu piłkarzy z zielonej wyspy. To właśnie oni pierwsi strzelili gola, a dokładnie zrobił to Aiden O’Brien, który w 53. minucie spotkania pokonał Wojciecha Szczęsnego po błędzie Kamila Glika.

Siedem minut po stracie bramki szkoleniowiec gospodarzy postanowił wprowadzić zmiany. Na boisko w miejsce Kamila Glika wbiegł Jan Bednarek, natomiast debiutującego w drużynie narodowej Krzysztofa Piątka zastąpił Mateusz Klich. Zmiany te wniosły dużo ożywienia do gry naszego zespołu, ale brakowało zimnej krwi. Kiedy wydawało się, że pojedynek z Irlandią przegramy, nadeszło długo oczekiwane przez wszystkich wyrównanie. W 87. minucie spotkania po pięknej akcji gola strzelił wprowadzony wcześniej Mateusz Klich, dla którego była to druga bramka z orzełkiem na piersi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Polska – Irlandia 1:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Klich 88′ – Adrien O’Brien 53′

Polska: Szczęsny – Kędziora, Glik (61′ Bednarek), Kamiński, Reca (72′ Pietrzak) – Błaszczykowski (81′ Frankowski), Krychowiak (73′ Szymański), Linetty, Kurzawa (46′ Kądzior) – Milik, Piątek (61′ Klich)

Irlandia: Randolph – Keogh, Egan, Long – Christie (54′ Doherty), O’Dowda (89′ Judge), Williams (72′ Hourihane), Hendrick (54′ Meyler), Stevens – Robinson (64′ Burke), O’Brien (81′ Horgan)