Szwecja triumfuje nad Koreą

W pierwszym rozegranym dziś meczu XXI piłkarskich Mistrzostw Świata reprezentacja Szwecji zmierzyła się w Niżnym Nowogrodzie z Koreą Południową. Mecz ten był arcyważny dla obydwu zespołów, gdyż każdy z nich chciał sobie zapewnić 3 punkty przed starciami z teoretycznie najtrudniejszymi rywalami w grupie F- Meksykiem i Niemcami.

Spotkanie to niespodziewanie lepiej zaczęli Koreańczycy. Ich zdecydowanie oraz nieustępliwość w grze doprowadzały do osiągnięcia przewagi nad Szwedami. Jednak oprócz kilku dośrodkowań nie przyniosło to bezpośredniego zagrożenia. Od 10. minuty obraz gry uległ zmianie. Reprezentacja Szwecji okrzepła i coraz pewniej zaczęła poczynać sobie na boisku, a aktywny był zwłaszcza gracz z numerem ósmym Albin Ekdal. W 21. minucie mogło być 1-0 dla graczy z Europy. Jednak w sytuacji sam na sam strzał Marcusa Berga wybronił koreański bramkarz Jo Hyeon-woo. W pierwszej połowie Szwedzi często grali prawą stroną boiska, licząc na dobrą grę Mikaela Lustiga. Ale bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy, do czego przyczynił się świetnie dysponowany tego dnia bramkarz koreański, który bronił strzały Granqvist’a czy wspomnianego już Berga.

 

Son Heung-min w pojedynku biegowym z Andreasem Branqvist’em

Na początku II połowy bramkę mogli strzelić piłkarze z Azji, ale Ja-Cheol Koo trafił głową tylko w boczną siatkę.

Mecz zostanie zapamiętany z powodu brutalnej gry piłkarzy, zwłaszcza tych z Korei. 43 faule- to nowy rekord tych mistrzostw, który zapewne długo nie zostanie pobity. Ostra gra podopiecznych trenera Shin-Tae Yong’a została ukarana w 65. minucie, kiedy to po faulu Hwang Hee-chan’a przewrócony został w polu karnym Claesson. Weryfikacja arbitra tej sytuacji w systemie VAR nie pozostawiała złudzeń. Chwilę później jedenastkę wykorzystał Andreas Granqvist, posyłając piłkę strzałem w dolny róg. Gracz ten po meczu został przez FIFA uznany za Piłkarza Meczu. Gol ten jednak nie od razu ożywił Koreańczyków, którzy dopiero w ostatnich 20 minutach ruszyli śmielej do ataku. Lecz w ich próbach brakowało precyzji i dokładności, co przy dobrze zorganizowanej defensywie szwedzkiej nie przynosiło skuteczności w ofensywie. Mimo tego w doliczonym czasie gry piłkarzom z Azji udało się jeszcze zagrozić bramce Olsen’a, jednak Hwang Hee-chan posłał piłkę głową metr od słupka.

Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Szwecji i to oni są w lepszej sytuacji w tabeli przed drugą serią gier. Mecze Niemców ze Szwecją i Korei Południowej z Meksykiem już w sobotę.

Ostrych starć w tym meczu nie brakowało, do czego przyczynili się zwłaszcza piłkarze z Korei, którzy faulowali aż 23 razy.

Składy:

Szwecja: Olsen – Augustinsson, Granqvist, P. Jansson, Lustig – Claesson, Seb. Larsson (Svensson, 81.), Ekdal (Hiljemark, 71.), Forsberg – Berg, Toivonen (Thelin, 77.).

Korea Południowa: Cche Hjon-u – L. Yong, Cang Hjon-su, K. Young-gwon, P. Joo-ho (Kim Min-u, 28. ) – I Ce-song, K. Sung-yong, K. Ja-cheol (I Sung-u, 72.) – Hwang Hi-cchan, K. Shin-wook (Cong U-jong, 66.), S. Heung-Min.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook