Senny mecz i dwa gole. Krótka relacja ze spotkania RB Lipsk–Borussia Dortmund

Dzisiaj odbyła się przedostatnia, 33. kolejka piłkarskiej Bundesligi sezonu 2019/2020.

Wszystkie spotkania były rozgrywane o godzinie 15:30, a najciekawiej miało być w Lipsku, gdzie na Red Bull Arenie miejscowy RB Lipsk podejmował Borussię Dortmund. Przypomnijmy, że obie drużyny znajdowały się w górze tabeli, odpowiednio na 3. i 2. miejscu, patrząc od strony gospodarzy.

Liczono również na pojedynek dwóch snajperów: Timo Wernera po stronie Lipska oraz Erlinga Haalanda po stronie Borussii Dortmund.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami jednej składnej akcji, po której Haaland zdobył bramkę i Borussia prowadziła 1-0.

Druga połowa nie obfitowała tak naprawdę w składne akcje, a potwierdzeniem jej słabego poziomu była druga bramka dla gości z Dortmundu de facto zdobyta przez zawodnika gospodarzy, Konate. I tak oto Borussia Dortmund wygrała 2-0 po wakacyjnym meczu.