Śląsk Wrocław z nowym rekordem w Ekstraklasie

Kibice wrocławskiego Śląska niewątpliwie mają powody do radości. Tak udanego początku sezonu ich drużyna nie miała od wielu lat. Dwa zwycięstwa, pobicie ligowego rekordu oraz pozycja wicelidera – to osiągnięcia Śląska po 2. kolejce ligowych zmagań.

Obecny sezon wrocławianie zaczęli od spokojnego pokonania na wyjeździe Wisły Kraków. Bez większych problemów udało się zwyciężyć 1:0. Kolejnym wyzwaniem był mecz u siebie z obecnym Mistrzem Polski – Piastem Gliwice. Śląsk przegrywał jedną bramką, jednak zdołał się podnieść i ostatecznie wygrał 2:1. Ten sukces ma spore znaczenie, jeśli chodzi o ligowe statystyki.

Po pierwsze, od kilkunastu lat nie było sytuacji, w której Śląsk Wrocław wygrałby dwa pierwsze mecze w sezonie. Po drugie, mecz z Piastem był 6. wygraną z rzędu Śląska w ligowych rozgrywkach na najwyższym szczeblu – to najdłuższa passa wrocławian w historii.

[caption id="attachment_8426" align="aligncenter" width="960"] O rekordzie klub poinformował na swoich profilach w mediach społecznościowych, przygotowując okolicznościową grafikę.[/caption]

Dobry początek sezonu daje wrocławianom nadzieję na walkę o miejsce w górnej części tabeli na koniec rozgrywek. W poprzedniej edycji rozgrywek Śląsk bronił się przed spadkiem.

 

Facebook