Słodko-gorzki mecz Piasta

Piast Gliwice w 2 rundzie eliminacji do Ligi Europy na własnym stadionie podejmował zespół Riga FC.

Katastrofa. To słowo idealnie podsumowuje pierwsze 45 minut na stadionie w Gliwicach. Piast grający całkiem znośną dla oka piłkę traci kuriozalną bramkę. Fatalne podanie Marcina Pietrowskiego do bramkarza wykorzystał Debelko, minął Placha i skierował piłkę do bramki gospodarzy. Jak stwierdził sam Pietrowski, był to juniorski błąd. Ekipa z Rygi wcale nie była lepszym zespołem, jednak do przerwy to oni prowadzili w tym spotkaniu.

W drugiej połowie Piast miał swoje sytuacje, jednak albo nie uderzył Valencia, albo przerzucił piłkę nad bramką. Drużyna Rygi groźnie kontratakowała. Ostatecznie napór Piasta przyniósł efekt w postaci centry z prawej strony Konczkowskiego (wprowadzonego po przerwie w miejsce Badii) i wykończenia głową Czerwińskiego. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany wyniku.

Emocje rozpoczęły się tak naprawdę w ostatnich 10 minutach gry. Hateley otrzymał piłkę od Konczkowskiego na skrzydle. Wrzucił ją w pole karne, gdzie na dalszym słupku czaił się Jorge Felix. Zawodnik Piasta głową pokonał Ozolsa. Po chwili gliwiczanie wbili ostatni gwóźdź do trumny ekipy z Rygi. Centrę Kirkeskova wykorzystał ponownie Jorge Felix. Nie minęła minuta, a Piast strzelił kolejną bramkę. Tym razem Korun… pokonał Placha. To kolejny błąd ekipy z Gliwic. Na ich szczęście nie kosztował Piasta zwycięstwa, choć triumf 3-2 z ekipą Riga FC i tak wygląda źle.

***

Ocena meczu: 3+

Piast Gliwice – Riga FC 3-2 (0-1)

66′ Czerwiński (Konczkowski), 82′ Felix (Hateley) 85′ Felix (Kirkeskov) – 22′ Debelko, 86′ Korun (samobójcza)

Żółte kartki: 79′ Valerianos, 90′ Biliński

Piast: Plach, Pietrowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov, Dziczek, Hateley, Felix, Badia (62′ Konczkowski, Valencia (74′ Sokołowski), Parzyszek (87′ Steczyk); Trener: Waldemar Fornalik

Riga: Ozols, Stuglis, Valeriános, Panić, Rugins, Laizāns, Szarpar, Sarić, Brisola (43′ Visniakovs), Rakels (80′ Bobesu), Debelko (84′ Biliński); Trener: Wiktor Skrypnyk

Sędzia: Manuel Schuettengruber (Austria)

Zawodnik meczu: Jorge Felix