Spotkanie spadkowiczów. Remisowe derby Małopolski

Dwie ekipy z Małopolski, które zgodnie spadły z ekstraklasy, tym razem zagrały o pierwszoligowe punkty. Pierwszą groźna akcję wypracowali goście, ale piłka po strzale Klichowicza minęła słupek. W odpowiedzi dośrodkował Gergel, a Grzela posłał piłkę na poprzeczkę. Od 20 minuty zaznaczyła się przewaga gospodarzy, a jej efektem był groźny strzał Purece oraz gol zdobyty strzałem z bliska przez Gutkovskisa. Podopieczni Jacka Zielińskiego mieli jeszcze kilka okazji w pierwszej połowie i choć do szatni schodzili prowadząc zasłużenie, to zdecydowanie za nisko.

Drugą połowę lepiej zaczęła Sandecja i po ładnym strzale Małkowskiego doprowadziła do wyrównania. Teraz to goście dyktowali warunki, najlepsze okazję strzeleckie mieli Gabrych i Kasprzak, ale wynik już się nie zmienił. Sandecja od 43 minuty grała w przewadze po czerwonej kartce dla Rafała Grzelaka.

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-0)

Gutkovskis 29 – Małkowski 58

Bruk-Bet: Gostomski – Sadzawicki, Kupczak, Szarek, Grzelak – Szymonowicz (85 Jovanović), Miković, Purece (46 Słaby), Gergel – Śpiączka, Gutkovskis (74 Kiełb).

Sandecja: Kozioł – Piter-Bucko, Szufryn, Flis – Chmiel, Baran, Małkowski, Kasprzak (82 Korzym), Kałahur (86 Maślanka) – Klichowicz (72 Flaszka), Gabrych.

 

Facebook