Tour de Pologne 2018: Kolejne zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego!

Michał Kwiatkowski

Źródło: Twitter @Tour_de_Pologne

Zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) w 5. etapie Tour de Pologne umocniło go na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej wyścigu. Polak ponownie okazał się lepszy od ubiegłorocznego zwycięzcy, Dylana Teunsa (BMC Racing).

Michał Kwiatkowski
Źródło: Twitter @Tour_de_Pologne

Na ukształtowanie się ucieczki dnia przyszło nam czekać dosyć długo. Dopiero po przeszło 20 km od startu ostrego przewagę nad peletonem zdobyli: Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Jenthe Biermans (Katusha-Alpecin), Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), Alexander Porsev (Gazprom-RusVelo), Mickael Delage (Groupama-FDJ), Mathias Le Turnier (Cofidis) i Zhandos Bizhigitov (Astana).

Kolarze Sky na czele peletonu kontrolowali by przewaga uciekinierów nie wzrastała zbyt gwałtownie. Jadący w czołowej grupie Le Turnier tracił bowiem w klasyfikacji generalnej zaledwie 43 sekundy do Michała Kwiatkowskiego.

Tak jak podczas etapu z Jaworzna do Szczyrku bardzo aktywny był Jan Tratnik, który był najlepszy na wszystkich premiach górskich. Lotna premia w Międzybrodziu Bialskim padła łupem Jenthe Biermansa. Belg po zgarnięciu punktów odpuścił sobie dalsze ataki i wrócił do peletonu.

Kiedy do mety zostały około 24 km na atak zdecydował się Zieliński do którego dołączyli Tratnik i Le Turnier. Prowadząca trójka miała około 20 sekund przewagi na początku pierwszego z trzech okrążeń. Peleton doścignął ich niespełna 15 km przed finiszem.

Decydujący okazał się męczący podjazd do mety, gdzie najlepiej poradził sobie Michał Kwiatkowski. Jest to jego drugi triumf z rzędu. Polak wyprzedził Dylana Teunsa oraz Enrico Battaglina (LottoNL-Jumbo).

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook