Transferowy hit w Lotto Ekstraklasie

Ciekawe wieści płyną z Warszawy. Carlitos zostanie nowym piłkarzem Legii!

Od kilku dni w mediach pojawiały się informacje o możliwym odejściu Carlitosa z Wisły Kraków. Królem strzelców poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy interesował się Lech Poznań, jednak to Legia zdołała przekonać Carlosa Lopeza do zmiany miejsca zamieszkania na Warszawę i tym samym kolejny raz wygrała rywalizację transferową ze swoim największym ligowym rywalem.

Carlitos w czwartek przejdzie badania medyczne, po których podpisze kontrakt z 13-krotnym Mistrzem Polski. Biała gwiazda za swojego najlepszego zawodnika otrzyma około 500 tys. euro, a sam hiszpański napastnik może w stolicy liczyć na zarobki rzędu 50 tys. euro miesięcznie.

Poprzednie rozgrywki były niezwykle udane dla piłkarza pochodzącego z Półwyspu Iberyjskiego. W barwach Wisły Kraków, Carlitos rozegrał 36 meczów ligowych, w których aż 24 razy umieścił piłkę w bramce przeciwników. 27-letni Hiszpan błyszczał nie tylko skutecznością, ale także efektywnymi zagraniami. Nie uszło to uwadze ekspertów, którzy na Gali Lotto Ekstraklasy wręczyli napastnikowi prestiżową nagrodę piłkarza sezonu.

Będzie to kolejny transfer hiszpańskiego napastnika do drużyny prowadzonej przez Deana Klafuricia. Wcześniej kontrakt z warszawskim zespołem podpisał Jose Kante znany z występów w Wiśle Płock i Górniku Zabrze. Z tego ostatniego klubu warszawianie pozyskali tego lata, wyróżniającego się obrońcę – Mateusza Wieteskę. Ponadto do Legii wrócili Radosław Majecki, Mateusz Hołownia oraz Hildeberto Pereira, którzy byli wypożyczeni do innych klubów.

Fot. twitter.com/carlitoslopez4

Facebook