Transfery: Manchester United i Chelsea Londyn walczą o młode talenty!!!

Liga Mistrzów Premier League

Chelsea Londyn oraz Manchester United analizują rynek transferowy. Oba angielskie kluby są zainteresowane Judem Bellinghamem i Jadonem Sancho.

Najciekawiej zapowiada się walka o 16-letniego Jude’a Bellinghama, który mimo że nie może jeszcze podpisać profesjonalnego kontraktu (w Anglii do podpisania kontraktu wymagane jest ukończone 17 lat), rozegrał już 32 spotkania, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty i jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych nastolatków na świecie.
Zainteresowanie pomocnikiem wykazuje podobno połowa klubów Premier League i kilka klubów zagranicznych, wśród których jest m.in. Borussia Dortmund. Jednak faworytami do pozyskania młodej gwiazdy mają być właśnie Chelsea i United.

Drugim młodym zawodnikiem, o którego “biją się” te dwa kluby, ale też m.in. Liverpool, jest Sancho. Dwudziestoletni zawodnik jest gwiazdą BVB, ale też całej Bundesligi, w której w tym sezonie zdobył 14 bramek i zanotował 16 asyst.
Faworytem w tej sytuacji wydaje się być Chelsea. Co przemawia za drużyną The Blues?? Po pierwsze Sancho pochodzi z Londynu, po drugie pierwsze poważne kroki stawiał w innej drużynie z Manchesteru – City.

Mimo że obaj piłkarze są bardzo młodzi, to ich zakup nie będzie wcale tani. Biorąc pod uwagę ich obecne wartości rynkowe oraz fakt, że są w formie, to zakup tej dwójki może kosztować łącznie nawet 150 milionów euro.

Facebook