Ciekawe akcje, sety na przewagi i mecz o posadę trenera – podsumowanie 5. kolejki siatkarskiej PlusLigi sezonu 2019/2020

W dniu dzisiejszym zakończyła się kolejna seria gier w siatkarskiej PlusLidze. Najciekawiej było w halach w Jastrzębiu, Gdańsku i Radomiu.

Nasz raport rozpoczynamy od wizyty na Śląsku, a konkretnie w Jastrzębiu, gdzie miejscowy Jastrzębski Węgiel podejmował MKS Ślepsk Mallow Suwałki. Trzeba nadmienić, że na starcie tych rozgrywek beniaminek zdołał pokonać drużynę Asseco Resovię Rzeszów i to na jej terenie. Gospodarze po dwóch porażkach byli zmobilizowani, zwłaszcza że eksperci kanału YouTube “Prawda Siatki” wieszczyli, że będzie to mecz o posadę trenera Santiliego.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Raz na prowadzenie wychodzili gospodarze, a raz Ślepsk. W końcowej fazie seta to Ślązacy zachowali więcej sił i wygrali 25-22.

Druga partia to lepsza gra beniaminka z Suwałk. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala dobrze przyjmowali, nieźle zagrywał Nicolas Szerszeń. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali tym razem do 21 i zrobiło się 2-0.

Trzeci set rozstrzygnął się także w końcówce i znów wyszło doświadczenie jastrzębian. Wygrali oni 25-22 i cały mecz 3-0.

Przechodzimy do dzisiejszych spotkań

Najpierw Indykpol AZS Olsztyn podejmował w gdańskiej Ergo Arenie miejscowy Trefl. Spotkanie było bardzo zacięte, wygrane przez gości z Olsztyna 29-27. Drugiego seta wygrali gospodarze 27-25. Trzecia, równie emocjonująca odsłona, zakończyła się zwycięstwem akademików z Olsztyna 28-26.

Czwarty akt tego widowiska to spektakl jednostronny. Akademicy grali dobrze na zagrywce, czujnie w bloku, wykorzystywali kontry. Pozwoliło im to wygrać 25-17 i cały mecz 3-1.

MVP spotkania został Czech grający w drużynie “Zielonej Armii” z Olsztyna Jan Hadrava.

Teraz czas na Radom i pojedynek na szczycie

Enea Czarni Radom mierzyła się z drużyną Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Zaksy naszpikowanej gwiazdami takimi jak Simone Parodi, Aleksander Śliwka czy Benjamin Tonjutti. Według ekspertów radomianie rozegrali najlepszy jak na razie mecz w sezonie. Dobrze zagrywali, ofiarnie grali w obronie, a czasami przydarzały im się punktowe bloki.

Przełomowym fragmentem spotkania był pierwszy set, w którym Czarni nie wykorzystali dwóch piłek setowych i przegrali 24-26.

Druga partia również została przegrana na przewagi, tym razem 25-27, a trzecia 23-25 i to Kędzierzyn-Koźle cieszył się z trzech punktów.

Oto komplet wyników tej kolejki

Gospodarze zanotowali trzy zwycięstwa (biorąc pod uwagę awansem rozegrany mecz Asseco Resovii Rzeszów z BKS-em Wisłą Bydgoszcz), gdyż swoje spotkania wygrały też u siebie drużyny z Jastrzębia i Bełchatowa.

Zwycięstwa gości miały miejsce w Zawierciu, Katowicach, Gdańsku i Radomiu.

W tej serii gier odnotowano dwa przypadki, w których do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był piąty set. Tak było w spotkaniu Aluronu CMC Zawiercie z drużyną Projektu Warszawa oraz GKS-u Katowice z ekipą Cuprum Lubin.

W tabeli liderem jest Zaksa z dorobkiem 15 punktów. Oczko mniej znajduje się na koncie ekipy Projektu Warszawa. Trzecią pozycję zajmuje AZS Olsztyn, który zgromadził do tej pory 13 punktów.

Na dole tabeli najgorsza jest sytuacja drużyn z Będzina i Bydgoszczy, odpowiednio 1 i 0 punktów.

Kolejna porcja siatkarskich emocji już w najbliższą środę

Zawiercie zagra u siebie z drużyną Cuprum Lubin, GKS Katowice pojedzie do Radomia, aby zagrać z ekipą Cerradu Czarnych Radom, w Bełchatowie Skra podejmie Asseco Resovię Rzeszów, a w najciekawszym spotkaniu Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle w hali przy ulicy Mostowej zagra z ekipą Projekt Warszawa. Będzie to mecz o przewodnictwo w tabeli.

Nasza liga jest bardzo wyrównana, co pokazują poszczególne kolejki. Każdy może wygrać z każdym. W pierwszej szóstce znajdują się drużyny, które przed sezonem ciężko wskazywać było w tej roli. Ciekawe spotkania, zwroty akcji, a czasami piąte sety – to wszystko gwarantuje nam PlusLiga. W tym sezonie każda kolejka będzie pasjonująca, a w play-offach będziemy świadkami walki o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska.