W Wieliczce nie będzie I ligi

MKF Solne Miasto Wieliczka, po spadku z futsal ekstraklasy, nie przystąpi do rozgrywek południowej I ligi. Drużyna się jednak nie rozpada, a przystąpi do rozgrywek najniższego w Polsce szczebla, czyli drugiej ligi.

W blisko 20 letniej historii klubu zawsze na pierwszym miejscu stawiana była młodzież. To dzięki sukcesom chłopaków z Wieliczki klub stał się znany w całym kraju. W marę upływu czasu wychowankowie klubu grali w seniorach i pod wodzą trenera Marcina Kossaka awansowali do I ligi, a trzy lata temu Krzysztof Kusia wprowadził zespół do ekstraklasy. Dla Wieliczki było to historyczne wydarzenie, bo miasto słynące z Kopalni Soli miało w końcu zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. MKF miał solidne wsparcie w postaci miejskiej hali, tytularnego sponsora, ale nie szalał na rynku transferowym. Dlatego na najwyższym szczeblu występował dwa sezony.

Powody, dla których zespół nie wystartuje w I lidze jest kilka. Nie oznacza to w żadnym wypadku ograniczenia działalności na innych polach. Klub nadal prowadził będzie szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych i jako jedyny prowadzi zajęcia w futsalowych grupach naborowych, a do tego w Wieliczce działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego, w której uczą się przyszłe siatkarki i piłkarze. Co do seniorów, to zespół ma powalczyć o awans do I ligi.

 

 

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook