“Wirtualne bilety” na mecze Podbeskidzia

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała to kolejny polski klub, który wprowadził możliwość wspierania zespołu przez kupowanie wirtualnych biletów na odwołane mecze. Wcześniej na takie działanie zdecydowało się np. GKS Jastrzębie, o czym pisaliśmy tutaj.

Sytuacja w sportowym świecie od kilku tygodni jest bardzo niepokojąca. Przez epidemię koronawirusa większość rozgrywek piłkarskich została zawieszona. Taką decyzję podjął również PZPN. Przerwa w 1. lidze wstępnie miała trwać do końca marca, lecz dzisiaj jest już jasne, że piłkarze nie wrócą na boiska do 26 kwietnia. To stawia wiele klubów w trudnej sytuacji finansowej, ponieważ wciąż muszą one opłacać piłkarzy i sztaby.

Coraz więcej klubów w tym kryzysowym momencie decyduje się na wprowadzenie “wirtualnych biletów” na odwołane mecze. Kibice mogą w ten sposób wspomóc swój zespół. W zamian dostają bilet na pamiątkę (oczywiście nie upoważnia on do wejścia na stadion). Wcześniej takie rozwiązanie wprowadziły m.in. Ruch Chorzów i GKS Jastrzębie. Ostatnio do tych klubów dołączyło Podbeskidzie. W Bielsku-Białej akcję zapoczątkowali kibice. Na odwołany mecz z Bruk-Bet Termalicą bilety kupiły aż 262 osoby. “Górale” zamierzają kontynuować tę akcję. Na stronie klubu są już dostępne karnety na zaplanowany na 4 kwietnia mecz z Puszczą Niepołomice. Kibice mogą wspomóc swój klub kwotami: 10 zł, 20 zł i 50 zł. Klub zdradził, że szykuje niespodziankę dla fanów, którzy wybiorą ostatnią opcję.

Takie działania nie załatają oczywiście całej dziury w budżetach drużyn, ale mogą podreperować finanse klubów i pomóc w przetrwaniu tego chwilowego kryzysu. Z pewnością na wprowadzenie “wirtualnych biletów” zdecyduje się jeszcze niejeden zespół w Polsce.

Facebook