Znamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

źródło: laczynaspilka.pl

Zbigniew Boniek zaskoczył wyborem nowego selekcjonera. Podczas, gdy wszyscy spodziewali się zatrudnienia szkoleniowca z zagranicy, prezes PZPN zdecydował się na zatrudnienie Polaka.

Nowym selekcjonerem został Jerzy Brzęczek. Jest to o tyle zaskakujące, że były medalista olimpijski nie miał wielu sukcesów w pracy trenerskiej. Ostatnio trenował Wisłę Płock i zajął z nią 5. miejsce. Wcześniej pracował GKS-ie Katowice, Lechii Gdańsk i Rakowie Częstochowa.

PZPN oficjalnie potwierdził ten wybór, pisząc:

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy.

Facebook