Żużel wraca w czerwcu

SONY DSC

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przestawił plan odmrażania sportu w Polsce. 12 czerwca ruszy nowy sezon PGE Ekstraligi.

Ósmego maja rozpocznie się proces izolacji zawodników wszystkich drużyn najwyższej polskiej ligi. Po tym czasie rozpoczną się treningi, a pierwsze mecze nowego sezonu zostały zaplanowane na 12 czerwca. Sezon ma planowo zakończyć się w październiku. Rozgrywki mają toczyć się bez udziału kibiców. Dodatkowo zawodnicy zagraniczni będą musieli zostać w Polsce do końca sezonu.

Mimo tak dobrej informacji jak powolne odmrażanie sportu nie wszyscy kibice są zadowoleni. Jak twierdzą, co to za żużel, jak nie będą mogli wejść na stadion i “poczuć” meczu. Niektórzy już zapowiadają, że będą koczować pod stadionami. Dodatkowo zauważają, że transmisje spotkań PGE Ekstraligi prowadzi Canal+ i Eleven Sports, a więc stacje, za które trzeba płacić spore pieniądze. Sympatycy żużla, którzy chcą obejrzeć wszystkie mecze, potrzebują obu kanałów (piątkowe mecze transmituje Eleven, niedzielne Canal+). Nie wiadomo, czy Ekstraliga nie będzie chciała w porozumieniu z klubami umożliwić kibicom wykupu jednorazowego dostępu do konkretnego spotkania ligowego.

Facebook